Rybářský rozcestník

JAG sada na broušení háčků

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

prakticke-ulozeni-v-penalu

Dostal jsem od kaprařské speciálky Fishinginvest k vyzkoušení luxusní sadu na broušení háčků od anglické firmy JAG. Jednalo se o kompletní sadu v krásném penálu, který pro JAG vyrábí taktéž anglická firma Cotswold Aquarius. Sada se skládá z SP Vice – speciálního svěráčku k přidržení broušeného háčku, SP Stones – dva brousky, jeden standartní a druhý jemný, k docílení precizního nabroušení háčku, Ultra Eye – zvětšovací lupa, pro dokonalou kontrolu ostrosti a The Solution – barvy na háčky, které nejen že perfektně zamaskují vybroušené plochy na háčku, ale zároveň chrání háček před nechtěnou korozí. Musím říct, že společnost JAG je opravdová kvalita zpracována do nejmenšího detailu. Práce se sadou byla velice snadná a rozhodně se nejedná o nic složitého – během chvíle máte v ruce háček s neskutečně ostrou špičkou. A ostrý háček je bezesporu jednou z nejdůležitějších částí moderní kaprařiny. Tuto sadu určitě zařadím do své výbavy, jelikož nezabere žádné místo a přitom to je velice praktický pomocník, který bude mít velký podíl na docílení tíženého záběru.

1-hacek-si-upneme-do-sveracku-a-zacneme-brousit-cervenym-brouskem
2-jako-druhy-brousek-pouzijeme-zeleny-ktery-je-jemny-a-tim-padem-vhodny-k-finalovemu-dobrouseni
3-lupou-zkontrolujeme-spicku-hacku-jestli-je-dokonale-ostra
4-brouseni-nam-na-hacku-vzniknou-plosky-ktere-zamaskujeme-pouzitim-the-solution
5-vysledny-nabrouseny-hacek
cotswold-aquarius

kompletni-sada-na-brouseni-hacku-jag

Nejčtenější články

Výměnný obchod s kosem

Už jsem zažil u vody kdejaká zvláštní setkání, ale tento zážitek s „taťkou“ kosem si tedy opravdu nemohu nechat pro sebe. 🙂 Stalo se to poměrně nedávno na mé jednodenní rybářské výpravě na Rozkoši…

Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

Jak zajisti kus rohlíku na háček při chytání tzv. na mlaskačku

Existuje více montáží a návazců s kterými můžeme nabízet kus rohlíku rybám pěkně z hladiny, tzv. na mlaskačku. Pro milovníky dalekých a razantních náhozů tu mám způsob nastražení rohlíku pomocí háčku s přívěsem, boilie jehly a kousku klacku, nebo i klasické zarážky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím