Rybářský rozcestník

JAG sada na broušení háčků

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

prakticke-ulozeni-v-penalu

Dostal jsem od kaprařské speciálky Fishinginvest k vyzkoušení luxusní sadu na broušení háčků od anglické firmy JAG. Jednalo se o kompletní sadu v krásném penálu, který pro JAG vyrábí taktéž anglická firma Cotswold Aquarius. Sada se skládá z SP Vice – speciálního svěráčku k přidržení broušeného háčku, SP Stones – dva brousky, jeden standartní a druhý jemný, k docílení precizního nabroušení háčku, Ultra Eye – zvětšovací lupa, pro dokonalou kontrolu ostrosti a The Solution – barvy na háčky, které nejen že perfektně zamaskují vybroušené plochy na háčku, ale zároveň chrání háček před nechtěnou korozí. Musím říct, že společnost JAG je opravdová kvalita zpracována do nejmenšího detailu. Práce se sadou byla velice snadná a rozhodně se nejedná o nic složitého – během chvíle máte v ruce háček s neskutečně ostrou špičkou. A ostrý háček je bezesporu jednou z nejdůležitějších částí moderní kaprařiny. Tuto sadu určitě zařadím do své výbavy, jelikož nezabere žádné místo a přitom to je velice praktický pomocník, který bude mít velký podíl na docílení tíženého záběru.

1-hacek-si-upneme-do-sveracku-a-zacneme-brousit-cervenym-brouskem
2-jako-druhy-brousek-pouzijeme-zeleny-ktery-je-jemny-a-tim-padem-vhodny-k-finalovemu-dobrouseni
3-lupou-zkontrolujeme-spicku-hacku-jestli-je-dokonale-ostra
4-brouseni-nam-na-hacku-vzniknou-plosky-ktere-zamaskujeme-pouzitim-the-solution
5-vysledny-nabrouseny-hacek
cotswold-aquarius

kompletni-sada-na-brouseni-hacku-jag

Nejčtenější články

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím