Rybářský rozcestník

JAG sada na broušení háčků

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

prakticke-ulozeni-v-penalu

Dostal jsem od kaprařské speciálky Fishinginvest k vyzkoušení luxusní sadu na broušení háčků od anglické firmy JAG. Jednalo se o kompletní sadu v krásném penálu, který pro JAG vyrábí taktéž anglická firma Cotswold Aquarius. Sada se skládá z SP Vice – speciálního svěráčku k přidržení broušeného háčku, SP Stones – dva brousky, jeden standartní a druhý jemný, k docílení precizního nabroušení háčku, Ultra Eye – zvětšovací lupa, pro dokonalou kontrolu ostrosti a The Solution – barvy na háčky, které nejen že perfektně zamaskují vybroušené plochy na háčku, ale zároveň chrání háček před nechtěnou korozí. Musím říct, že společnost JAG je opravdová kvalita zpracována do nejmenšího detailu. Práce se sadou byla velice snadná a rozhodně se nejedná o nic složitého – během chvíle máte v ruce háček s neskutečně ostrou špičkou. A ostrý háček je bezesporu jednou z nejdůležitějších částí moderní kaprařiny. Tuto sadu určitě zařadím do své výbavy, jelikož nezabere žádné místo a přitom to je velice praktický pomocník, který bude mít velký podíl na docílení tíženého záběru.

1-hacek-si-upneme-do-sveracku-a-zacneme-brousit-cervenym-brouskem
2-jako-druhy-brousek-pouzijeme-zeleny-ktery-je-jemny-a-tim-padem-vhodny-k-finalovemu-dobrouseni
3-lupou-zkontrolujeme-spicku-hacku-jestli-je-dokonale-ostra
4-brouseni-nam-na-hacku-vzniknou-plosky-ktere-zamaskujeme-pouzitim-the-solution
5-vysledny-nabrouseny-hacek
cotswold-aquarius

kompletni-sada-na-brouseni-hacku-jag

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.