Rybářský rozcestník

„HŘEBENOVÁ TÚRA“ / aneb za okouny pěkně po svých

24.2.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Rozhodně nepatřím mezi fanoušky statického lovu na přívlač, při kterém po delší dobu prohledáváme neustále jedno a to samé místo. Zpravidla už první hody na novém místě přinášejí záběr. Při honu za velkými okouny ze břehu jsme ale se Stevem mohli pozorovat, že mnoho ryb zabralo až po 15–20 minutách rybaření, a to ačkoliv jsme vytrvale a koncentrovaně prochytávali ta nejslibnější místa. Velcí okouni, kteří již měli co do činění s rybářem, jsou často velmi nedůvěřiví. Správná barva nástrahy, její správná akce, správné vedení, správná doba klesání a dokonce i správný úhel, ze kterého na kapitální okouny nahazujeme, mohou někdy rozhodovat mezi úspěchem a neúspěchem. A ještě k tomu musíme někdy vyčkat na správnou dobu braní, pokud jsme si jisti, že právě stojíme na místě s velkými okouny. Nakonec se nám se Stevem nepodařilo ulovit více než kolegové na lodích, ale slízli jsme smetanu v podobě větší velikosti některých ryb.

 

Lov velkých okounů ze břehu! Více se o něm dozvíte v článku, který najdete v březnovém vydání našeho časopisu. Na stáncích od 26. 2. 2016!

Nejčtenější články

Haltýř z pračky

Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

Stravování u vody – krabičková metoda

Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

VIKING – elektrická energie pro vaše dobrodružství

Tento článek je pro všechny, kteří aspoň jednou chtěli na rybách nabíjet svoje telefony, sonary, nebo si pustit přenosnou televizi a nechtěli pro nabíjení používat standardní a hlučné benzínové generátory.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím