Rybářský rozcestník

„HŘEBENOVÁ TÚRA“ / aneb za okouny pěkně po svých

24.2.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Rozhodně nepatřím mezi fanoušky statického lovu na přívlač, při kterém po delší dobu prohledáváme neustále jedno a to samé místo. Zpravidla už první hody na novém místě přinášejí záběr. Při honu za velkými okouny ze břehu jsme ale se Stevem mohli pozorovat, že mnoho ryb zabralo až po 15–20 minutách rybaření, a to ačkoliv jsme vytrvale a koncentrovaně prochytávali ta nejslibnější místa. Velcí okouni, kteří již měli co do činění s rybářem, jsou často velmi nedůvěřiví. Správná barva nástrahy, její správná akce, správné vedení, správná doba klesání a dokonce i správný úhel, ze kterého na kapitální okouny nahazujeme, mohou někdy rozhodovat mezi úspěchem a neúspěchem. A ještě k tomu musíme někdy vyčkat na správnou dobu braní, pokud jsme si jisti, že právě stojíme na místě s velkými okouny. Nakonec se nám se Stevem nepodařilo ulovit více než kolegové na lodích, ale slízli jsme smetanu v podobě větší velikosti některých ryb.

 

Lov velkých okounů ze břehu! Více se o něm dozvíte v článku, který najdete v březnovém vydání našeho časopisu. Na stáncích od 26. 2. 2016!

Nejčtenější články

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jakou zvolit barvu zakrmovací směsi, tmavou či světlou? A je to vůbec důležité?

Tak například na kapra prý platí zelené odstíny zakrmovacích směsí. Stejně tak na amura. Zato při cíleném lovu cejnů je dobré zkusit použít světlé odstíny zakrmovacích směsí. To naopak plotice prý dávají přednost tmavým směsím. Je to tak, nejen chuť a vůni, ale také barvu zakrmovací směsi musí řešit rybář, aby chytil právě ten druh ryby, co si na něj myslí.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím