Rybářský rozcestník

„HŘEBENOVÁ TÚRA“ / aneb za okouny pěkně po svých

24.2.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Rozhodně nepatřím mezi fanoušky statického lovu na přívlač, při kterém po delší dobu prohledáváme neustále jedno a to samé místo. Zpravidla už první hody na novém místě přinášejí záběr. Při honu za velkými okouny ze břehu jsme ale se Stevem mohli pozorovat, že mnoho ryb zabralo až po 15–20 minutách rybaření, a to ačkoliv jsme vytrvale a koncentrovaně prochytávali ta nejslibnější místa. Velcí okouni, kteří již měli co do činění s rybářem, jsou často velmi nedůvěřiví. Správná barva nástrahy, její správná akce, správné vedení, správná doba klesání a dokonce i správný úhel, ze kterého na kapitální okouny nahazujeme, mohou někdy rozhodovat mezi úspěchem a neúspěchem. A ještě k tomu musíme někdy vyčkat na správnou dobu braní, pokud jsme si jisti, že právě stojíme na místě s velkými okouny. Nakonec se nám se Stevem nepodařilo ulovit více než kolegové na lodích, ale slízli jsme smetanu v podobě větší velikosti některých ryb.

 

Lov velkých okounů ze břehu! Více se o něm dozvíte v článku, který najdete v březnovém vydání našeho časopisu. Na stáncích od 26. 2. 2016!

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….