Rybářský rozcestník

Hnojní žížaly – Dendrobeny

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Hnojní žížaly – Dendrobeny

Štítky:

Hnojní žížaly neboli dendrobeny jsou velmi účinná a oblíbená nástraha na feeder, plavanou i klasickou položenou. Jsou to drobnější červené žížaly, které jsou oproti klasickým rousnicím výrazně „aromatičtější“.

Druhy ryb

Dendrobeny jsou velice univerzální nástraha. Dají se na ně chytat kaprovité ryby i dravci. Jsou výbornou nástrahou na kapry, velké cejny nebo líny. Stejně tak na ně můžete ulovit karase, okouna, úhoře nebo třeba candáta.

Způsob nastražení

Hnojní žížaly při lovu na feeder nastražujeme tak, aby působily co nejpřirozeněji. Žížalu propíchneme ve dvou až třech místech a necháme volnou špičku háčku. Na větší háčky můžeme nastražit i dvě dendrobeny najednou. Můžeme je kombinovat také s jinými druhy nástrah, například s červy, kukuřicí nebo rohlíkem.

Pořízení

Nejsnadněji dendrobeny seženete v rybářských potřebách. Můžete si je také nachytat sami. Hnojní žížaly najdete na okraji starších kompostů a hnojišť. Mají rády mírně zvhlčený substrát a ve velkém se vyskytují pod kameny nebo starými deskami. Pokud je někde na kompostu kus dřeva, hledal bych je nejdříve tam.

Závěr

Hnojní žížaly patří mezi velmi účinné a přitom levné nástrahy. Je to lety prověřená nástraha, kterou používali už naši dědové.

Zdroj obrázku

Příspěvek Hnojní žížaly – Dendrobeny pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

FOR FISHING 2024 – den druhý

Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.