Rybářský rozcestník

Hnojní žížaly – Dendrobeny

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Hnojní žížaly – Dendrobeny

Štítky:

Hnojní žížaly neboli dendrobeny jsou velmi účinná a oblíbená nástraha na feeder, plavanou i klasickou položenou. Jsou to drobnější červené žížaly, které jsou oproti klasickým rousnicím výrazně „aromatičtější“.

Druhy ryb

Dendrobeny jsou velice univerzální nástraha. Dají se na ně chytat kaprovité ryby i dravci. Jsou výbornou nástrahou na kapry, velké cejny nebo líny. Stejně tak na ně můžete ulovit karase, okouna, úhoře nebo třeba candáta.

Způsob nastražení

Hnojní žížaly při lovu na feeder nastražujeme tak, aby působily co nejpřirozeněji. Žížalu propíchneme ve dvou až třech místech a necháme volnou špičku háčku. Na větší háčky můžeme nastražit i dvě dendrobeny najednou. Můžeme je kombinovat také s jinými druhy nástrah, například s červy, kukuřicí nebo rohlíkem.

Pořízení

Nejsnadněji dendrobeny seženete v rybářských potřebách. Můžete si je také nachytat sami. Hnojní žížaly najdete na okraji starších kompostů a hnojišť. Mají rády mírně zvhlčený substrát a ve velkém se vyskytují pod kameny nebo starými deskami. Pokud je někde na kompostu kus dřeva, hledal bych je nejdříve tam.

Závěr

Hnojní žížaly patří mezi velmi účinné a přitom levné nástrahy. Je to lety prověřená nástraha, kterou používali už naši dědové.

Zdroj obrázku

Příspěvek Hnojní žížaly – Dendrobeny pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?