Rybářský rozcestník

HALIBUTI / na platýse se splávkem?!

27.1.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Jednoho dne v Nappstraumenu, když jsem na lodi s hosty začal navazovat montáž se splávkem pro lov halibutů, lidé kolem mě koukali velmi vyděšeně a mnozí z nich si možná mysleli, že jsem blázen nebo něco podobného. Pro mou pilotní montáž mi posloužil průběžný splávek na kmenové šňůře se zarážkou vytvořenou z klipu používaného při trollingu a klasický anti-twist návazec k lovu halibutů se závažím a háčkem. Vše bylo připraveno na první pokus. Jako nástrahu jsem použil malou tresku tmavou a nechal ji driftovat za lodí. Asi po patnácti vteřinách splávek náhle zmizel pod hladinou a začal rychle plout směrem ke mně. Než jsem měl šanci vůbec zareagovat, byl prut už ohnutý do kruhu a souboj mohl začít! Menší ryba se srdnatě bránila, než jsme ji mohli opatrně vylovit do lodi. Můj první halibut ulovený na plavanou byl skutečností!

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Rybářské závody v Domamili 2023

Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!