Rybářský rozcestník

GUNKI MEETING / svátek příznivců přívlače

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
GUNKI MEETING / svátek příznivců přívlače

Štítky:

Po přejezdu na návětrnou stranu náhle zesiluje vítr. Udržet kontakt s nástrahou se nedaří nikomu z naší lodi. Rychle se rozhodujeme prchnout do závětří. Ještě poslední nához a jedeme. Odevzdaně tedy nahazuji přímo proti vlnám. Echolot ukazuje čisté dno a hloubku těsně pod 15 m. Proto se rozhoduji k odvážnému počinu a doufám, že u toho neuváznu. Není to nic světoborného – jen velice pomalu navíjím. Nic víc. Když se nástraha přišourá po dně asi 10 m od lodi, ztěžkne. Asi visím? V duchu se proklínám, že dělám takové experimenty. Už vidím, že budu muset navazovat. Naštvaně škubnu prutem a… z hlubiny přichází nečekaná odezva. Ještě mocnější škubnutí! To mi okamžitě ohýbá prut do oblouku. Začíná podivné zdolávání. Mlčím. Ryba se drží u dna. Dokonce ani nedělá rychlé výpady. Je si dobře vědoma své síly. Teprve když všichni kolegové mají nástrahy v lodi, všímají si, že zdolávám. Po pěti minutách u dna začínám konečně rybu zvedat. Je těžká. Pořád čekám na její výpad. Asi 3 m pod lodí opravdu přichází její rychlý únik. Bohužel je pro mě zdrcující. Ryba mi padá z háčku. Smutný ale nejsem. Náš slovenský lodivod Peter si ráno podrobné zklamání také prožil. Nebudu hodnotit úspěchy naší lodi, ale ulovit přívlačí cca 15 candátů (30–45 cm), 30 okounů (25–30 cm), 5 štik (40–50 cm), to se na hodně navštěvovaném revíru pokaždé nepodaří.

Text / Milan Rozsypal

Foto / autor

Nejčtenější články

Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím