Rybářský rozcestník

GUNKI MEETING / svátek příznivců přívlače

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
GUNKI MEETING / svátek příznivců přívlače

Štítky:

Po přejezdu na návětrnou stranu náhle zesiluje vítr. Udržet kontakt s nástrahou se nedaří nikomu z naší lodi. Rychle se rozhodujeme prchnout do závětří. Ještě poslední nához a jedeme. Odevzdaně tedy nahazuji přímo proti vlnám. Echolot ukazuje čisté dno a hloubku těsně pod 15 m. Proto se rozhoduji k odvážnému počinu a doufám, že u toho neuváznu. Není to nic světoborného – jen velice pomalu navíjím. Nic víc. Když se nástraha přišourá po dně asi 10 m od lodi, ztěžkne. Asi visím? V duchu se proklínám, že dělám takové experimenty. Už vidím, že budu muset navazovat. Naštvaně škubnu prutem a… z hlubiny přichází nečekaná odezva. Ještě mocnější škubnutí! To mi okamžitě ohýbá prut do oblouku. Začíná podivné zdolávání. Mlčím. Ryba se drží u dna. Dokonce ani nedělá rychlé výpady. Je si dobře vědoma své síly. Teprve když všichni kolegové mají nástrahy v lodi, všímají si, že zdolávám. Po pěti minutách u dna začínám konečně rybu zvedat. Je těžká. Pořád čekám na její výpad. Asi 3 m pod lodí opravdu přichází její rychlý únik. Bohužel je pro mě zdrcující. Ryba mi padá z háčku. Smutný ale nejsem. Náš slovenský lodivod Peter si ráno podrobné zklamání také prožil. Nebudu hodnotit úspěchy naší lodi, ale ulovit přívlačí cca 15 candátů (30–45 cm), 30 okounů (25–30 cm), 5 štik (40–50 cm), to se na hodně navštěvovaném revíru pokaždé nepodaří.

Text / Milan Rozsypal

Foto / autor

Nejčtenější články

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

MOC PRACUJI = KÁRNÉ ŘÍZENÍ?! Opožděný apríl ze západu Čech

Byl na mě podán návrh ke kárnému řízení – opožděný apríl ze západu Čech!? V minulých dnech jsem byl kárnou komisí seznámen s tím, že na mě byl podán návrh na kárné řízení. Volby do čela ČRS, z.s. (dále jen ČRS) jsou sice až v listopadu, ale je vidět, že některým naháním hrůzu už teď. Zděšení, že by pode mnou museli také něco dělat, je tak velké, že na mě jeden z členů Západočeského územního svazu podal návrh k zahájení kárného řízení. Autor “aprílu” je mimo jiné zároveň zaměstnancem tohoto územního svazu, je ve výboru Západočeského územního svazu a jednatelem MO, za kterou se v podání podepsal 😊

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím