Rybářský rozcestník

GUNKI MEETING / svátek příznivců přívlače

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
GUNKI MEETING / svátek příznivců přívlače

Štítky:

Po přejezdu na návětrnou stranu náhle zesiluje vítr. Udržet kontakt s nástrahou se nedaří nikomu z naší lodi. Rychle se rozhodujeme prchnout do závětří. Ještě poslední nához a jedeme. Odevzdaně tedy nahazuji přímo proti vlnám. Echolot ukazuje čisté dno a hloubku těsně pod 15 m. Proto se rozhoduji k odvážnému počinu a doufám, že u toho neuváznu. Není to nic světoborného – jen velice pomalu navíjím. Nic víc. Když se nástraha přišourá po dně asi 10 m od lodi, ztěžkne. Asi visím? V duchu se proklínám, že dělám takové experimenty. Už vidím, že budu muset navazovat. Naštvaně škubnu prutem a… z hlubiny přichází nečekaná odezva. Ještě mocnější škubnutí! To mi okamžitě ohýbá prut do oblouku. Začíná podivné zdolávání. Mlčím. Ryba se drží u dna. Dokonce ani nedělá rychlé výpady. Je si dobře vědoma své síly. Teprve když všichni kolegové mají nástrahy v lodi, všímají si, že zdolávám. Po pěti minutách u dna začínám konečně rybu zvedat. Je těžká. Pořád čekám na její výpad. Asi 3 m pod lodí opravdu přichází její rychlý únik. Bohužel je pro mě zdrcující. Ryba mi padá z háčku. Smutný ale nejsem. Náš slovenský lodivod Peter si ráno podrobné zklamání také prožil. Nebudu hodnotit úspěchy naší lodi, ale ulovit přívlačí cca 15 candátů (30–45 cm), 30 okounů (25–30 cm), 5 štik (40–50 cm), to se na hodně navštěvovaném revíru pokaždé nepodaří.

Text / Milan Rozsypal

Foto / autor

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Znají rybáři rybářské přestupky a jejich možný postih?

Je toho docela dost, co můžeme u vody porušit a to ať už úmyslně, nebo jen z nedbalosti či z neznalosti všech rybářských předpisů. V tomto článku naleznete link na PDF, které obsahuje aktuální metodiku vybraných přestupků na úseku rybářství. Rozhodně stojí za nastudování i nám, běžným rybářům i když je prvoplánově určena především pro všechny orgány a instituce zabývající se přestupky na úseku rybářství.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím