Rybářský rozcestník

France Fishing Adventure

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

France Fishing Adventure – evropské rybářské safari

Ahoj přátelé, kamarádi, rybáři a dobrodruzi. Prostě vy všichni, kteří toužíte alespoň jednou v životě zažít na vlastní kůži to, co já, když jsem se dva roky toulal po francouzských řekách a jezerech, kde jsem si vychutnával opravdové rybářské safari. Safari spojené s pobytem v divoké a panenské přírodě, při kterém si sáhnete až na dno svých sil. Safari, na kterém objevíte kouzlo Francie a na které nikdy nezapomenete, protože na jeho konci na vás, jako třešnička na dortu, čeká vysněný životní úlovek. A právě pro ty z vás, kteří po takových zážitcích toužíte, je tady France Fishing Adventure, společnost, která vám tohle všechno nabízí a která vám ukáže místa, o kterých jste doposud jen snili.

DSC_0068 (2) Salagou titulka 12287450_534334610056842_587495825_o

Naše motto je: Přestaň snít, začni žít!

A tak přestaňte jen snít a rozhodněte se své sny konečně prožít! S naší pomocí nemusíte být milionáři, abyste mohli zažít opravdovou exotiku a adrenalin, a chytit si svou životní rybu. Nemusíte cestovat na druhou stranu světa, aby se z vás stali dobrodruzi. Nemusíte ani překročit hranice Evropy. Stačí vám odhodlání, odvaha a touha prožít něco výjimečného. Nevěříte? Pojďte se tedy s námi podívat, jaké lahůdky jsme si pro vás, vyznavače adrenalinového rybolovu, připravili.

Lokality:

Pro vaši lepší představu o tom, kam se s námi můžete vydat, jsme nabízené lokality pojmenovali podle toho, jaký světadíl svým rázem a okolní přírodou připomínají. První z nich je  Austrálie aneb křišťálové jezero Salagou, ležící ve vyprahlé a divoké provincii Languedoc Russilion, které svou sluncem bičovanou krajinou a do ruda zbarvenými horami připomíná právě Austrálii. Další je Afrika, představovaná národním parkem Camarque s řekou Rhonou, které vás svou exotickou faunou i flórou, mokřady a bažinami přenesou kamsi do delty africké řeky Okavango. A nakonec Evropa v podobě řeky Mosely, která svým příjemným klimatem a krajinným rázem reprezentuje v naší nabídce právě náš kontinent.

Lac du Salagou – Austrálie v srdci Evropy

Chlap s rybou Kapr ze Sala kapr2

Toužíte po pobytu v australské divočině, aniž byste přitom museli opustit svou rodnou Evropu? Pak je Salagou tou pravou volbou pro vás. Čeká vás tu 700 hektarů vodní plochy s blankytně průzračnou vodou obklopenou rudými horami, které právě svým zbarvením připomínají posvátnou australskou horu Uluru. K tomu 2890 hodin slunečního svitu ročně, každodenní čerstvý vítr přinášející z okolních strání nádhernou vůni tymiánu, a v křišťálových vodách jezera červení raci, obrovské štiky, až 100 kilogramové sumci a hlavně nádherní a velcí kapři. Tohle všechno je Salagou, jezero ležící uprostřed jihofrancouzské provincie Languedoc-Roussillon.

Co vás s námi na Salagou čeká?

Na toto kouzelné jezero pořádáme 10ti denní speciální expedice, které jsou určeny pro 2 až 4 osoby.

I zde bude po celou dobu výpravě k dispozici náš český rybářský průvodce, který je zároveň i fotografem a kameramanem. Průvodce plynně komunikuje francouzsky, Lac du Salagou velmi dobře zná a má zde vytipována atraktivní místa pro úspěšný lov všech zdejších druhů ryb.

Na Salagou se budete pohybovat pomocí našich nafukovacích člunů, které jsou vybaveny kvalitními elektromotory o výkonu 2 HP a echoloty. Bydlet budete ve špičkových bivacích a spát na kvalitních lehátkách. Takže jediné, co si s sebou musíte vzít, je spacák a rybářské vybavení (pruty, stojany, signalizátory, boilie apod.). Pokud by vám ale snad i toto základní vybavení chybělo, můžeme vám jej po dohodě samozřejmě zapůjčit.

Pohyb a pobyt na Salagou

Škola přežití

Protože je Salagou opravdu velikým jezerem a ta nejlepší místa jsou mimo snadný dosah civilizace, kde si již nelze jen tak jednoduše opatřovat zásoby, bude zde součástí expedic tzv. škola přežití.

Dozvíte se a naučíte, jak se filtruje voda z jezera tak, aby byla pitná, k jídlu si s námi připravíte čerstvě ulovenou rybu, například candáta, a ukážeme vám, jak se dělá místní specialita račí ragú. Budeme řídit naším heslem „co si ulovíš, to máš“.

A večer, pokud jste kamarádi s netopýry, hady a pavouky, můžete spát přímo pod širým nebem plným hvězd.

Strava

Vaše strava bude složena převážně z toho, co si sami ulovíte (raci, ryby apod.) Pokud ovšem ryby nejíte nebo se vám při rybolovu nezadaří, hladu se bát nemusíte. Pro takový případ máme připravené balíčky od firmy Expres Menu. Jde o vysoce kvalitní potraviny bez chemických sterilizátorů a konzervantů, které vydrží i extrémní teploty.

Výlety

Pokud máte kromě rybolovu zájem i o bližší průzkum okolní nádherné krajiny, náš průvodce vám rád poradí, kudy se vydat, nebo vás na vašich cestách doprovodí.

Foto a video

I tady je součástí našich služeb  krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Rybolov  na Salagou

Rekordní kapr zde ulovený je lysec o váze 34 kilogramů a i úlovky sumců tu atakují magickou hranici 100 kilogramů. Prostě jako všude na jihu tu ryby dosahují značných rozměrů. Jezero je také plné raků, a tak tu doporučujeme chytat na hodně vysušené boilié nebo tygří ořech. Noční rybolov kaprů je zde povolen. Salagou je velmi atraktivní a oblíbenou lokalitou i pro příznivce vláčky. V sezóně běžně křižují hladinu jezera lodě francouzských vláčkařů, kteří během jediného dopoledne dokáží ve dvou nachytat i 20 štik nebo candátů.

Cena a termíny

Expedice na tuto lokalitu podnikáme od 1. března do 31. listopadu. Ovšem nejlepším obdobím pro lov kaprů a sumců na Salagou je začátek dubna až konec června. Od července do druhé půlky září zde teploty ve stínu mnohdy dosahují i 45 stupňů Celsia, a některé druhy ryb v tomto vedru přestávají brát. V tomto období se loví spíše štiky a candáti, a tak v těchto měsících jsou výpravy zaměřeny převážně na ně.

Poté, až v druhé půlce září, s příchodem prvních dešťů, se ryby z „letního spánku“ probudí a opět se zde začínají lovit i krásní kapři a velcí sumci. Tyto druhé „rybářské žně“ pak pokračují až do konce listopadu. Na konci listopadu se už ale hodně ochladí a silný vítr, zima, déšť a obrovské vlny naprosto znemožní rybolov. Prosinec je proto měsíc, kdy sem tedy naše expedice už nerealizujeme.

Pozor!! Počet expedic na Salagou je omezen.

Vzhledem ke vzdálenosti 1550 kilometrů i náročnosti terénu se jedná o opravdu speciální expedice, kdy každou z nich pro zájemce doslova „ušijeme na míru“. Z tohoto důvodu je jejich počet omezen na 10 za rok a je třeba je objednávat s větším předstihem, a to minimálně 1 měsíc předem. Vždy před podepsáním smlouvy se s vámi osobně sejdeme, seznámíme vás s tím, co vás čeká, a celou výpravu spolu detailně naplánujeme.

Cena na osobu se pohybuje podle náročnosti a počtu účastníků od 1100,- eur.

Afrika aneb Camargue

Malá Rhona – národní park Camargue

I Jirka si chytil svého životního DSC_0369 lovec s kořistí

Pokud stojíte o opravdový adrenalin v podobě dobrodružství spojeného s lovem obřích sumců a pobytem v nádherné, ale i drsné panenské divočině, kde si zřejmě sáhnete hluboko do zásobárny svých sil, vydejte se s námi na řeku Malou Rhonu do Parc Naturel régional de Camargue!

Tak totiž zní oficiální název národního parku Camargue. Jde o národní přírodní park v proslulé slunné oblasti Provence, který leží na jižním pobřeží francouzské části Středozemního moře, mezi departementy Bouches-du-Rhône a Gard. Jeho součástí je i řeka Rhona, která v oblasti Camargue vytváří širokou deltu o rozloze 12.000 km². Jde o mýty opředený kraj mokřadů, kanálů a ramen, které zde vytvořila právě řeka Rhona. Je to ostrov divočiny uprostřed civilizace, kde v neprostupné džungli rákosí a tamaryšků můžete potkat na 400 druhů divokých zvířat, od elegantních bílých camargských koní přes obrovské polodivoké camargské býky až po štíhlé exotické plameňáky. A právě tady, uprostřed této úchvatné nespoutané přírody, se s námi budete celých 8 dní pohybovat.

Co vás s námi v Camargue čeká?

Speciální expedice Camargue – pro 2 – 4 rybáře s průvodcem

Do této nádherné oblasti pořádáme speciální 10 denní expedice za obřími sumci, kapry a candáty z Camargue. Výpravy jsou určeny vždy pro 2 až 4 osoby a samozřejmostí je, že se expedice po celou dobu účastní i náš český rybářský průvodce, fotograf a kameraman v jedné osobě, který plynně komunikuje francouzsky a Camargue velmi dobře zná.

Rybolov v Camargue

Ačkoli je toho v tomto úchvatném koutku Francie k vidění opravdu mnoho, tím hlavním tahákem, který tu pro dobrodruhy, kteří se sem s námi vydají, máme připravený, jsou zdejší ryby. Běžně se tu totiž loví obří sumci a trofejní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, úhoři, candáti, cípalové).

Tak velcí a mohutní sumci, jací se loví tady na Rhoně, se vyskytují snad už jen na italské řece PO. Dokladem toho je i skutečnost, že se zde každým rokem podaří ulovit několik sumců s váhou přes 100 kilogramů. Noční rybolov je zde povolen a sumce je tu možno lovit i v noci na živou rybičku.

Pohyb a pobyt v Camargue

Protože se budeme pohybovat v národním parku, kde je kempování na březích zakázáno, budou zde našim domovem a zároveň dopravním prostředkem naše nafukovací obytné čluny, zastřešené bivakem. Jejich délka je 5 metrů a šířka 2 metry. Jsou vybaveny 5-ti koňovým motorem, 8mi držáky prutů pro lov sumců a kaprů, a dvěma plnohodnotnými postelemi 200/ 80 cm, s matrací výšky 15 cm.

Škola přežití aneb „co si ulovíš, to máš“

Tato expedice pro vás nebude zrovna procházkou růžovým sadem. Dáme vám poznat, co je život v divočině, se vším, co k tomu patří, kdy si dost možná i sáhnete na dno svých sil. Odměnou za to pro vás bude nezapomenutelný zážitek z pobytu v nádherné panenské divočině, který budete díky tomu vnímat všemi svými smysly, a my věříme, že na něco takového nikdy nezapomenete.

Camargue je obrovský národní park, kde klidně několik dní nepotkáte ani živáčka a není vůbec jednoduché si tu opatřovat zásoby. Právě proto bude součástí expedice i tzv. škola přežití. Dozvíte a naučíte, jak se filtruje voda z řeky, tak, aby byla pitná, k jídlu si s námi připravíte čerstvě ulovenou rybu (naše heslo zní: „co si ulovíš, to máš“), budete spát, pokud to počasí dovolí, pod širým nebem.

Strava

Vaše strava bude složena převážně z toho, co si sami ulovíte (raci, ryby apod.) Pokud ovšem ryby nejíte nebo se vám při rybolovu nezadaří, hladu se bát nemusíte. Pro takový případ máme připravené balíčky od firmy Expres Menu. Jde o vysoce kvalitní potraviny bez chemických sterilizátorů a konzervantů, které vydrží i extrémní teploty.

Foto a video

Součástí našich služeb je i krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Cena a termíny

Expedice provádíme od 1. dubna do 31. října, kdy je v Camargue a na Malé Rhoně nelepší období pro rybolov. Vzhledem ke vzdálenosti lokality i náročnosti terénu se jedná o opravdu speciální expedice, kdy každou z nich pro vás doslova „ušijeme na míru“. Z tohoto důvodu je jejich počet omezen na 10 ročně a je třeba je objednávat s větším předstihem, minimálně 1 měsíc předem.

Cena na osobu se pohybuje podle náročnosti expedice a počtu účastníků od 1250,- eur.

 

Evropa aneb Mosela:

Michal si opět zvedl osobáček. Sumec o váze 42 kilogramů Naši první zákazníci. David si splnil svůj sen a na Mosele s zase o pár centimetrů zvednul osobní rekord. Sumec 196 centimetrů a 55 kilogramů DSC_1072

Pokud nechcete cestovat příliš daleko a toužíte kromě adrenalinového rybolovu přeci jen i po troše pohodlí, aniž byste přitom museli oželet pobyt uprostřed přírody, pojeďte s námi na řeku Moselu. Mosela protéká severní částí Francie a je nejbližší z námi nabízených lokalit. Z Prahy je to sem pouhých 700 km. V univerzitním městě Méty kotví náše rybářská motorová loď Coverline, která se pro vás po dobu expedice stane domovem a střechou nad hlavou. V tomto člunu se s naším kapitánem, průvodcem, kameramanem a fotografem v jedné osobě vydáte na cestu z Mét přes Pont-a-Mousson až třeba do Nancy. Na tomto úseku řeky máme pro vás připravených několik atraktivních lokalit, kde se běžně loví velcí sumci, nádherní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, candáti, štiky). Strávíte tu 7 dní, během nichž si budete moci nejen plnit svá rybářská přání a sny, ale v případě zájmu si i prohlédnout již zmiňovaná města Nancy, Pont-a-Mousson a Méty.

Možnost pobytu bez průvodce

Pokud budete mít zájem rybařit sami, tj. bez doprovodu průvodce, je to možné. Loď na místě vámi zvoleném zakotvíme a váš průvodce odjede a nechá vám soukromí. Pouze v případě potřeby změny místa se kapitán na vaše zavolání zase vrátí, najde s vámi novou lokalitu a loď vám překotví.

Loď Coverline

Naše loď Coverline je dlouhá 6,4 metrů a široká 2,3 m. Je osazena motorem o výkonu 180 koní a její maximální rychlost je 70 kilometrů v hodině. Můžete se tak díky ní rychle přemísťovat z jedné lokality na druhou.

Vybavení lodi

Loď Coverline je pro váš komfortní pobyt vybavena ledničkou, chemickým WC, televizí, sprchou, vařičem, grilem a dřezem s baterií.

Kajuta

V kajutě najdete dvojlůžko pro 2 dospělé rybáře a dvě lůžka pro děti.

Kokpit

Velký a prostorný kokpit naší lodi je osazen 3 koženými sedačkami a jedním velkým sofa. Je primárně určen k posezení a ke zdolávání ryb. Zde si můžete během dne dát láhev dobrého francouzského vína, ugrilovat si výborný steak, nebo prostě jen tak odpočívat, sledovat tok řeky a přírodu kolem ní, a samozřejmě chytat ryby.

Přední paluba

Prostorná přední paluba člunu slouží jak k rybolovu, tak k odpočinku. Je vybavena i opalovacími matracemi, na kterých se dá v případě příznivého počasí i spát.

Zavážecí člun

Součástí lodi je i nafukovací zavážecí člun o délce 2,90 m, který je vybaven motorem o síle 5 koní.

Rybolov na Mosele

Rybařit na Mosele můžete po celém jejím toku, ale jen v některých úsecích je povolen noční rybolov. My tyto úseky samozřejmě dobře známe, a tak vás na ně zavedeme. Kapři se zde běžně loví na boilie a sumci taktéž. Rybolov na živou rybu je ale povolen pouze po dobu denního lovu, a to i v nočních zónách.

Foto a video

Součástí našich služeb je i krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Termíny a ceny

Expedice na řeku Moselu provádíme od 1. dubna do 31. října. Expedice začínají a končí vždy v pátek. Cena: 20 000,- Kč/osoba.

 

Pokud se rozhodnete s námi vydat na některou z těchto fantastických lokalit, kontaktujte nás prostřednictvím našich internetových stránek na www.ffa.cz  ffa-logo-final nebo  na emailu: [email protected]popřípadě na telefonu:

+420 777 504 944 nebo 777 132 456.

S pozdravem Petrův zdar, Slávek Freecarp a Martin Mráz.

Nejčtenější články

Jak zpracovat sumce

Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

Rozdrcená kukuřice pomocí drtičky na boilies

Pomocí drtičky na boilies lze rozdrtit jak vařenou, tak nakládanou kukuřici. Spolu se slupkami jde o úžasnou surovinu do zakrmovacích směsí. Kalí vodu a vytváří výraznou chuťovou stopu na lovném místě. Podrcené části kukuřice stačí zamíchat do vnadící směsi, ta zásadně sníží vlhkost kukuřičné kaše a tak touto směsí jde chytat jak například s feederovými krmítky, tak směsí můžeme plnit punčochy či sáčky z PVA materiálu.