Rybářský rozcestník

Feederová guma

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Feederová guma

Štítky:

Feederová guma je specifická část koncové sestavy při lovu na feeder. Feederová guma má v montáži za úkol tlumit prudké záběry, zásek nebo náhlé výpady ryby. Guma se v případě nutnosti dokáže protáhnout až o dvě třetiny své délky. Feederová guma se obvykle umisťuje těsně za návazec.

Kdy použít feederovou gumu

Jak už bylo řečeno, feederová guma tlumí prudké pohyby ryby a tím chrání jemné návazce před utržením. Feederovou gumu tak oceníte při použití velmi slabých návazců s drobnými háčky. Guma tlumí také prudké záseky. Pro příklad uvedu několik typických situací pro použití feederové gumy:

  • chytání drobných ryb na jemnou montáž, kdy je zároveň možnost záběru větší ryby
  • chytání s tenkými návazci a těžkými krmítky (např. na řece)
  • chytání větších ryb na tenké návazce
  • velmi prudké trhavé záběry ryb

Feederová guma se používá v kombinaci s tenkými návazci. Dokáže se prodloužit až o 2/3 svojí délky. Tím chrání jemné návazce před přetržením při prudkých výpadech ryby a při zásecích.

Uzel na feederovou gumu a její vázání

Feederová guma se dá spojit se sestavou několika způsoby. Můžeme využít klasický uzel pro vázání vlasce na očko se 4-5 otočkami. Já jsem si více oblíbil propojení přes smyčku, kdy na feederové gumě udělám na obou koncích smyčku z klasického dvojitého uzlu.

Pro optimální funkci stačí do sestavy přidat 10-15 cm dlouhý kousek gumy. Gumu přidávám hned za návazec. Jsou však rybáři, kteří gumu naopak dávají až na konec montáže, tedy mezi prut a montáž. Feederová guma se dá přidat do téměř jakékoliv montáže. Nejčastější je použití s průběžnou montáží a paternosterem.

Závěr

Dřív jsem feederovou gumu používal celkem často. Teď už ji nasazuji jen velmi zřídka. Je to hlavně z toho důvodu, že se snažím používat co nejjednodušší montáže. Ve většině případů se prostě bez feederové gumy při svém rybolovu obejdu.

Ukázky feederových gum

Pokud byste chtěli feederovou gumu vyzkoušet, dávám sem pár příkladů feederových gum:

Příspěvek Feederová guma pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Rybářské závody v Domamili 2023

Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!