Rybářský rozcestník

Etang de Chantereine

4.10.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Op zo’n 4,5 uur rijden vanaf Utrecht ligt Etang de Chantereine in een gebied voor meren. Een prachtig meer van 7 hectare, midden in een bos, met voorzieningen op korte afstand.

De gemiddelde diepte van dit meer is rond de 2 meter, met het diepste punt op 7,3 meter, met een bodem van zand en wat wier.
Dit meer is uiterst geschikt voor zowel de beginnende als de gevorderde visser.
Op korte afstand te vinden, dus perfect voor een (lang) weekend vissen, maar uiteraard ook per week te boeken.

UW4A8519s


Bestand
Niet het volledige bestand is bekend, maar over de 300 verschillende karpers zijn hier gevangen met nog meer te gaan, want er wordt regelmatig een nog nooit eerder gevangen vis gevangen.
Het meerrecord staat op 25 kg met drie vissen boven de 22,5 kg en rond de 20 bekende vissen van 18+ kg, waarvan de meesten boven de 20 kg. De vissen groeien hier snel.

Faciliteiten
De ‘back to basics’ vissers zullen bij Etang de Chantereine helemaal in hun nopjes zijn.
Er zijn 7 eenpersoonsstekken en 3 dubbelstekken, voor een maximum van 10 vissers. Er is een toilet, maar geen douche.
Winkels zijn te vinden op nog geen vijf minuten rijden.

Accommodatie
Vissen kan hier alleen vanuit de eigen bivvy.

The post Etang de Chantereine appeared first on Carp Crossing | WEBSITE.

Nejčtenější články

Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

Chytání amurů na listy salátu, či jinou zeleninu

Amur je ryba někdy tuze vybíravá, jindy nám přijde naopak na nástrahu, kterou jsme vnadili na úplně jinou rybu. Asi nejčastěji se amuři chytají na kukuřici, kousky ovoce, či střídku chleba. Často však zaznamenáme úspěch při cíleném lovu amurů, pokud jim zkusíme nabídnout něco od zeleniny, například tužší listy hlávkového salátu, kedlubny, syrové či spařené zelné listy apod.

Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím