Rybářský rozcestník

Etang de Chantereine

4.10.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Op zo’n 4,5 uur rijden vanaf Utrecht ligt Etang de Chantereine in een gebied voor meren. Een prachtig meer van 7 hectare, midden in een bos, met voorzieningen op korte afstand.

De gemiddelde diepte van dit meer is rond de 2 meter, met het diepste punt op 7,3 meter, met een bodem van zand en wat wier.
Dit meer is uiterst geschikt voor zowel de beginnende als de gevorderde visser.
Op korte afstand te vinden, dus perfect voor een (lang) weekend vissen, maar uiteraard ook per week te boeken.

UW4A8519s


Bestand
Niet het volledige bestand is bekend, maar over de 300 verschillende karpers zijn hier gevangen met nog meer te gaan, want er wordt regelmatig een nog nooit eerder gevangen vis gevangen.
Het meerrecord staat op 25 kg met drie vissen boven de 22,5 kg en rond de 20 bekende vissen van 18+ kg, waarvan de meesten boven de 20 kg. De vissen groeien hier snel.

Faciliteiten
De ‘back to basics’ vissers zullen bij Etang de Chantereine helemaal in hun nopjes zijn.
Er zijn 7 eenpersoonsstekken en 3 dubbelstekken, voor een maximum van 10 vissers. Er is een toilet, maar geen douche.
Winkels zijn te vinden op nog geen vijf minuten rijden.

Accommodatie
Vissen kan hier alleen vanuit de eigen bivvy.

The post Etang de Chantereine appeared first on Carp Crossing | WEBSITE.

Nejčtenější články

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím