Rybářský rozcestník

Druhýkrát na zväzovke

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Druhýkrát na zväzovke

Štítky:

Druhýkrát na zväzovke

Tento rok som sa vzhľadom na pracovné zaťaženie a vlaňajšiemu prírastku do našej rodiny k vode moc nedostal. Preteky čo sme mali s Jirkom dohodnuté, boli vzhľadom k istým okolnostiam zrušené, tak sme sa spoločne s Jirkom dohovorili, že sa aspoň na víkend stretneme na našej zväzovke. Pri príchode bol Jiří už na lovnom mieste deň predomnou, tak mi aspoň to moje lovné miesto trochu prichystal.  Nakoniec sa k nám pridali ešte chlapci Melšovi a tak rybačka prebiehala v pohodovej a príjemnej atmosfére. Prvý deň sa toho veľa neodohralo, pár menších kaprov inak ticho. To som však ešte netušil, čo ma čaká ráno. Cca okolo 7hodine rannej som stiahol prúty s tým že ich prehodím, avšak som mal obe montáže zamotané, tak som zvolil silnejší vlasec, vymenil nástrahy a poslal ich späť do vody. Do pol hodiny sa mi rozbehol prút a po krásnom boji som dostal von na podložku krásneho kapra s váhou 14,2kg. Po zdokumentovaní a vrátení kapra späť do vody som hodil montáž späť a počas nasledujúcej hodiny sa na breh pozreli ďalšie dva kapry a to s váhou 14,4kg a 14,6kg. Po tejto krásnej sérii už prišlo iba pár menších kaprov. Úspešnou nástrahou sa stalo boilies s príchuťou GLM na panáčika s 12mm popkou pomaranč.

Za CT KRMIVÁ HULÍN Marek Vavřík

druhykrat-na-zvazovke-01
druhykrat-na-zvazovke-02
druhykrat-na-zvazovke-03

Príspevok Druhýkrát na zväzovke zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Výroba závaží z kamene

Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím