Rybářský rozcestník

Druhýkrát na zväzovke

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Druhýkrát na zväzovke

Štítky:

Druhýkrát na zväzovke

Tento rok som sa vzhľadom na pracovné zaťaženie a vlaňajšiemu prírastku do našej rodiny k vode moc nedostal. Preteky čo sme mali s Jirkom dohodnuté, boli vzhľadom k istým okolnostiam zrušené, tak sme sa spoločne s Jirkom dohovorili, že sa aspoň na víkend stretneme na našej zväzovke. Pri príchode bol Jiří už na lovnom mieste deň predomnou, tak mi aspoň to moje lovné miesto trochu prichystal.  Nakoniec sa k nám pridali ešte chlapci Melšovi a tak rybačka prebiehala v pohodovej a príjemnej atmosfére. Prvý deň sa toho veľa neodohralo, pár menších kaprov inak ticho. To som však ešte netušil, čo ma čaká ráno. Cca okolo 7hodine rannej som stiahol prúty s tým že ich prehodím, avšak som mal obe montáže zamotané, tak som zvolil silnejší vlasec, vymenil nástrahy a poslal ich späť do vody. Do pol hodiny sa mi rozbehol prút a po krásnom boji som dostal von na podložku krásneho kapra s váhou 14,2kg. Po zdokumentovaní a vrátení kapra späť do vody som hodil montáž späť a počas nasledujúcej hodiny sa na breh pozreli ďalšie dva kapry a to s váhou 14,4kg a 14,6kg. Po tejto krásnej sérii už prišlo iba pár menších kaprov. Úspešnou nástrahou sa stalo boilies s príchuťou GLM na panáčika s 12mm popkou pomaranč.

Za CT KRMIVÁ HULÍN Marek Vavřík

druhykrat-na-zvazovke-01
druhykrat-na-zvazovke-02
druhykrat-na-zvazovke-03

Príspevok Druhýkrát na zväzovke zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím