Rybářský rozcestník

Druhýkrát na zväzovke

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Druhýkrát na zväzovke

Štítky:

Druhýkrát na zväzovke

Tento rok som sa vzhľadom na pracovné zaťaženie a vlaňajšiemu prírastku do našej rodiny k vode moc nedostal. Preteky čo sme mali s Jirkom dohodnuté, boli vzhľadom k istým okolnostiam zrušené, tak sme sa spoločne s Jirkom dohovorili, že sa aspoň na víkend stretneme na našej zväzovke. Pri príchode bol Jiří už na lovnom mieste deň predomnou, tak mi aspoň to moje lovné miesto trochu prichystal.  Nakoniec sa k nám pridali ešte chlapci Melšovi a tak rybačka prebiehala v pohodovej a príjemnej atmosfére. Prvý deň sa toho veľa neodohralo, pár menších kaprov inak ticho. To som však ešte netušil, čo ma čaká ráno. Cca okolo 7hodine rannej som stiahol prúty s tým že ich prehodím, avšak som mal obe montáže zamotané, tak som zvolil silnejší vlasec, vymenil nástrahy a poslal ich späť do vody. Do pol hodiny sa mi rozbehol prút a po krásnom boji som dostal von na podložku krásneho kapra s váhou 14,2kg. Po zdokumentovaní a vrátení kapra späť do vody som hodil montáž späť a počas nasledujúcej hodiny sa na breh pozreli ďalšie dva kapry a to s váhou 14,4kg a 14,6kg. Po tejto krásnej sérii už prišlo iba pár menších kaprov. Úspešnou nástrahou sa stalo boilies s príchuťou GLM na panáčika s 12mm popkou pomaranč.

Za CT KRMIVÁ HULÍN Marek Vavřík

druhykrat-na-zvazovke-01
druhykrat-na-zvazovke-02
druhykrat-na-zvazovke-03

Príspevok Druhýkrát na zväzovke zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím