Rybářský rozcestník

Druhy rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Existuje mnoho druhů rybolovu. Mnoho rybářů jich vyzkoušelo za celé své působení v rybaření několik. Tady jsou alespoň základní z nich:

Technika plavaná neboli na těžko je velmi oblíbená. Obzvlášť u rybářů lovících kapry. Krmítko s návnadou a olůvkem se odhodí a ponoří na dno. Swinger umístěný na pruhu na vidličkách pak zahlásí záběr.

Druh rybaření „plavaná“ je specifický tím, že návnada pluje těsně pod hladinou a záběr signalizuje potápějící se splávek. Tento rybolov vyžaduje ostříží zrak a perfektní postřeh.

Aktivní rybaření provozují rybáři, co si oblíbili techniku zvanou přívlač. S nástrahou v podobě rybky vláčí pruh proudem vody a lákají dravce, jako jsou například štiky.

Rybaření na pstruhových vodách, pomocí návnady připomínající hmyz se nazývá muškaření. Návnady lze koupit hotové, mnozí rybáři si je však vyrábí sami. Technika spočívá ve vláčení mučky na hladině, kam po ní ryby skáčou. Jde také o velmi aktivní druh rybaření.

Tyto a mnohé další druhy rybolovu provozují rybáři po celém světě. Který je ten váš nejoblíbenější?

Nejčtenější články

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Toaletní stan je skvělý pro dámy, ale i pro chlapy, co si rádi posedí na WC

Na dlouhé rybářské výpravy si nezapomenu přibalit mobilní chemické WC. Bez něj celá naše parta už ani na ryby nevyjede. Je to skvělá možnost, jak vyřešit svoji potřebu venku v přírodě. Někdo si ale pomyslí, ale co když se usadím například u frekventované cyklostezky nebo u jiného rušnějšího místa plného lidí? I tak to lze řešit. Kamarád, především pro svoji ženu, si pořídil WC/sprchový stan. Jde o šikovného pomocníka, který umožní si v klidu udělat to svoje a přitom nepohoršovat okolí. Ovšem rád ho sám využivá také. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím