Rybářský rozcestník

Druhy rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Existuje mnoho druhů rybolovu. Mnoho rybářů jich vyzkoušelo za celé své působení v rybaření několik. Tady jsou alespoň základní z nich:

Technika plavaná neboli na těžko je velmi oblíbená. Obzvlášť u rybářů lovících kapry. Krmítko s návnadou a olůvkem se odhodí a ponoří na dno. Swinger umístěný na pruhu na vidličkách pak zahlásí záběr.

Druh rybaření „plavaná“ je specifický tím, že návnada pluje těsně pod hladinou a záběr signalizuje potápějící se splávek. Tento rybolov vyžaduje ostříží zrak a perfektní postřeh.

Aktivní rybaření provozují rybáři, co si oblíbili techniku zvanou přívlač. S nástrahou v podobě rybky vláčí pruh proudem vody a lákají dravce, jako jsou například štiky.

Rybaření na pstruhových vodách, pomocí návnady připomínající hmyz se nazývá muškaření. Návnady lze koupit hotové, mnozí rybáři si je však vyrábí sami. Technika spočívá ve vláčení mučky na hladině, kam po ní ryby skáčou. Jde také o velmi aktivní druh rybaření.

Tyto a mnohé další druhy rybolovu provozují rybáři po celém světě. Který je ten váš nejoblíbenější?

Nejčtenější články

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Mikbaits Masters 2023

Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!