Rybářský rozcestník

Druhy rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

Existuje mnoho druhů rybolovu. Mnoho rybářů jich vyzkoušelo za celé své působení v rybaření několik. Tady jsou alespoň základní z nich:

Technika plavaná neboli na těžko je velmi oblíbená. Obzvlášť u rybářů lovících kapry. Krmítko s návnadou a olůvkem se odhodí a ponoří na dno. Swinger umístěný na pruhu na vidličkách pak zahlásí záběr.

Druh rybaření „plavaná“ je specifický tím, že návnada pluje těsně pod hladinou a záběr signalizuje potápějící se splávek. Tento rybolov vyžaduje ostříží zrak a perfektní postřeh.

Aktivní rybaření provozují rybáři, co si oblíbili techniku zvanou přívlač. S nástrahou v podobě rybky vláčí pruh proudem vody a lákají dravce, jako jsou například štiky.

Rybaření na pstruhových vodách, pomocí návnady připomínající hmyz se nazývá muškaření. Návnady lze koupit hotové, mnozí rybáři si je však vyrábí sami. Technika spočívá ve vláčení mučky na hladině, kam po ní ryby skáčou. Jde také o velmi aktivní druh rybaření.

Tyto a mnohé další druhy rybolovu provozují rybáři po celém světě. Který je ten váš nejoblíbenější?

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.

Report jarní závody Záhorská

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI. Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2024 na nádrži Záhorské. Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře…