Rybářský rozcestník

DRAGON BAITS CUP 2016 FRANTIŠKŮV RYBNÍK – Propozice

17.7.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

Datum akce: 14.10.2016

Zaměření: Kaprařina
Kraj: Jihomoravský
-Datum: 14.-16.10 2016
-Místo Konání: Františkův rybník (Břeclav) http://www.frantiskuvrybnik.cz/
Garant závodu: http://www.dragonbaits.cz/
-Pořadatel: Jiří Sedlák 775193705
-Maximální počet týmů: 15
-Startovné: 6700,-
-Online přenos!
-Závody budou točeny společností Matula Productions. Video z Jarních závodů na Nedvece naleznete Zde: https://www.youtube.com/watch?v=eU4cX189Ejc

-Časový harmonogram

-Pátek 14.10 2016
– 7:30 Prezentace
– 8:00 Losování
– 10:00 Start závodu
-Neděle 16.10 2016
-12:00 Konec závodu
– 13:30 Vyhlášení výsledků

Ceny
1.Místo – 20 000,- +poháry+ věcné ceny+člun v hodnotě 8000,-
2.Místo – 20 000,- +poháry+ věcné ceny
3.Místo – 10 000.- +poháry+věcné ceny
4.-5. Místo – věcné ceny
Nej.Ryba – 1000,-+věcné ceny+vážící sak od firmy R-Spekt v hodnotě 1600,-

-Přihlášky, úhrada startovného:
Přihlášky zasílejte s názvem týmu, jmény závodníků a telefonním kontaktem na e-mail: [email protected]

Úhrada startovného na bankovní účet: 2106653324/2700
-Startovné uhraďte ihned po zaslání registrace. Do zprávy pro příjemce uveďte název týmu a telefonní číslo jako variabilní symbol. Při neuhrazení startovného do 14 dnů, bude registrace považována za neplatnou!
Pokud dojde k odhlášení týmu po 01.09.2016, startovné se nevrací.

Losování:

Výchozí pořadí losování určuje termín registrace, respektive termín obdržení platby registrovaného týmu. Nejdříve registrovaný člen týmu vylosuje pořadí, v jakém budou jednotlivá družstva losovat sektory a v tomto vylosovaném pořadí pak registrovaný člen týmů vylosují svůj sektor. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná. V případě nepřítomnosti některého z týmů, za něj losuje hlavní rozhodčí.

Nástrahy: boilie, pelety, (obalovací těsta a dipy jsou povoleny).
Návnady: boilie, pelety.

Množství krmení použitého při závodě je omezeno na MAXIMÁLNĚ 30 kg. Bude kontrolováno před závodem rozhodčími. Na požádání je závodník povinen umožnit nahlédnutí do osobních věcí. Po kontrole a vážení krmení zákaz vstupu do automobilu, pouze po souhlasu hlavního rozhodčího. Návštěvy se budou hlásit u rozhodčích, jinak nemají povolený vstup do závodiště.

Je přísně zakázáno lovit na:

Housku, foukanou kukuřici (pufy a jiné extrudy), chleba, červy, žížaly a na jiné živé nástrahy.

Vnadící pomůcky:

Lopatka, kobra, raketa, prak, PVA materiály.
Členové týmu mohou krmit jen ze svého sektoru! Marker povolen během závodu, ale jen na měření hloubky, nikoli jako bojka na označení lovného místa (maximálně po dobu 5 minut).

Krmení – raketou a prakem bude vždy probíhat v půl hodinových intervalech a to 3x za den!! Čas krmení: ráno 8:00-8:30 odpoledne 12:00-12:30 večer 17:30-18:00.
Kobrou se může házet a dokrmovat nonstop!

Je výslovně zakázáno použití: zavážecí loďky, člunu, bojky, echolokačních zařízení a sond!

Závod probíhá systémem chyť a pusť. Soutěží 2-3 členná družstva, která loví celkem na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu. Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat pletené šňůry jako kmenová šňůra ani jako šokový návazec. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor. Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento tým dle vlastního uvážení podat protest IHNED! V případě protestu se zdolaná ryby nebudou počítat. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Závodníci dodržují pravidla stanovená místním revírem upřesněná o pravidla tohoto závodu! Závodníci mohou vstupovat do vody maximálně do úrovně kolen (maximálně 1 metr) za účelem bezpečného zdolání ryby.
-Závodníci se závodu účastní na vlastní nebezpečí!

-Povinná výbava je podběrák min. šířka ramena 90cm, podložka VANIČKOVÉHO TYPU pod ryby, váh u, EKOsak min. 6ks (k použití pro případ než bude ulovená ryba po vylovení rozhodčím zvážena),

-každý závodník musí mít POVINNĚ backleady!!!!

Podání protestu:

Protest může podat pouze kapitán závodního týmu pouze hlavnímu rozhodčímu a to neprodleně a písemně. Pokud tým podává protest, musí současně složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,- Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Porušení pravidel:

Při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován žlutou kartou a budou mu anulovány všechny dosavadní ulovené ryby. Při druhém porušení pravidel bude tým diskvalifikován a vykázán z revíru. Při hrubém porušení pravidel bude tým přímo diskvalifikován bez předchozího varování a vykázán z revíru.

Hrubým porušením pravidel se rozumí:

– nerespektování vypsaných pravidel soutěže
– nerespektování pokynů rozhodčího
– nedodržení etiky sportovního rybolovu
– nedodržení bližších podmínek rybářského řádu Františkova rybníku

Hodnocení úlovků:
Bodovanou rybou je kapr a amur od 6 kg včetně. Rozhodující je váha úlovku, která je bodována. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více teamů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. Úlovky váží úsekový rozhodčí v přítomností příslušného týmu a minimálně jedním členem sousedního družstva. Změřenou váhu neprodleně zapíší do úlovkových listů a stvrdí svými podpisy. Ryby budou váženy ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odpočtu hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání Uchování úlovků:
Pokud nebudou ryby ihned po vylovení zváženy, musí být uchovány v EKO sacích. Úlovky se uchovávají vždy po 1 ks v 1 eko saku. Každá ulovená ryba s poraněním bude ošetřena dezinfekčním prostředkem.

Pořadatel si vyhrazuje právo učinit změnu v propozicích. V případě neúplného obsazení závodu má pořadatel právo ponížit ceny. Závodu se mohou zúčastnit i ti zájemci, kteří nejsou členy ČRS nebo MRS. Závodníci startují a loví na vlastní nebezpečí, zodpovídají za případné materiálové škody způsobené svým jednáním na majetku revíru, se stanovenými pravidly souhlasí a svůj souhlas stvrzují přihláškou a uhrazením startovného. Jedná se o soukromou akci a pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout zájemce o závod bez udání důvodu. Závodníci souhlasí s pořizováním fotografií a videonahrávek, které mohou sloužit pro reklamní a mediální účely.

Příspěvek DRAGON BAITS CUP 2016 FRANTIŠKŮV RYBNÍK – Propozice pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.

Report jarní závody Záhorská

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI. Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2024 na nádrži Záhorské. Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře…