Rybářský rozcestník

Do neznáma

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Do neznáma

Štítky:

Pocházím ze západní části střední Anglie, ale při pátrání po 40lb šupináči jsem se odhodlal rozhodit sítě dál a překročit hranice kraje. Zamířil jsem do údolí Nene ležícím ve východní části středoanglického regionu. Měl jsem v úmyslu tu dopilovat techniku, se kterou jsem již nějaké výsledky měl…

img_9517

 

V údolí Nene se rozkládá hned několik jezer a já jsem začal na jednom, které je asi 8 ha velké, má velmi členité břehy a jeho dno je hustě porostlé travinami. Nelákala mě sem však pouze velikost zdejších kaprů, i když tu žije 40lb (18,20 kg) šupináč, po kterém v současné době jdu. Díky průzračně čisté vodě jsou zdejší kapři nádherně tmaví. Naprosto přesně si vzpomínám na okamžik, kdy mi můj kamarád Ed Betteridge ukázal fotky svých úlovků. V tu chvíli jsem naprosto jistě věděl, že kvůli těmto kaprům 100mílovou vzdálenost překonám. Strašně rád bych si 40lb kapra vytáhl, protože jako rybář pocházející ze Shropshiru jsem tak velkého ještě nechytil. U nás máme bohužel jen menší ryby. Několikrát jsem se magické hranici přiblížil těsně na dosah – chybělo mi jen pár gramů!

V tomto jezeře se dá chytit až sedm různých 40lb kaprů, hodně to závisí na ročním období. Jsou to šupináči i lysci. V době, kdy jsem se tam chystal já, byli s váhou trochu dole, protože právě úspěšně absolvovali období tření. Což bylo ostatně jen dobře. Dosud jsem rybařil převážně na shropshirských bahnitých revírech, takže i když to pro mě nebylo něco zcela neznámého, protože jsem už chytal třeba na lokalitě Horseshoe, od charakteru dna, na jaký jsem byl posledních, zhruba osm let zvyklý, se lišilo zásadně. Jednoznačně jsem musel zvolit jinou taktiku ….

Nejčtenější články

Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím