Rybářský rozcestník

Do neznáma

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Do neznáma

Štítky:

Pocházím ze západní části střední Anglie, ale při pátrání po 40lb šupináči jsem se odhodlal rozhodit sítě dál a překročit hranice kraje. Zamířil jsem do údolí Nene ležícím ve východní části středoanglického regionu. Měl jsem v úmyslu tu dopilovat techniku, se kterou jsem již nějaké výsledky měl…

img_9517

 

V údolí Nene se rozkládá hned několik jezer a já jsem začal na jednom, které je asi 8 ha velké, má velmi členité břehy a jeho dno je hustě porostlé travinami. Nelákala mě sem však pouze velikost zdejších kaprů, i když tu žije 40lb (18,20 kg) šupináč, po kterém v současné době jdu. Díky průzračně čisté vodě jsou zdejší kapři nádherně tmaví. Naprosto přesně si vzpomínám na okamžik, kdy mi můj kamarád Ed Betteridge ukázal fotky svých úlovků. V tu chvíli jsem naprosto jistě věděl, že kvůli těmto kaprům 100mílovou vzdálenost překonám. Strašně rád bych si 40lb kapra vytáhl, protože jako rybář pocházející ze Shropshiru jsem tak velkého ještě nechytil. U nás máme bohužel jen menší ryby. Několikrát jsem se magické hranici přiblížil těsně na dosah – chybělo mi jen pár gramů!

V tomto jezeře se dá chytit až sedm různých 40lb kaprů, hodně to závisí na ročním období. Jsou to šupináči i lysci. V době, kdy jsem se tam chystal já, byli s váhou trochu dole, protože právě úspěšně absolvovali období tření. Což bylo ostatně jen dobře. Dosud jsem rybařil převážně na shropshirských bahnitých revírech, takže i když to pro mě nebylo něco zcela neznámého, protože jsem už chytal třeba na lokalitě Horseshoe, od charakteru dna, na jaký jsem byl posledních, zhruba osm let zvyklý, se lišilo zásadně. Jednoznačně jsem musel zvolit jinou taktiku ….

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Trofejní tajmen uloven Češkou v Mongolsku. Měřil 145 cm a vážil hodně přes 30 kg!

Začátkem října ulovila Veronika Kolajová na řece Šiškid v Mongolsku trofejního tajmena v délce 145 cm! Ryba byla přesně změřena za přítomnosti tří svědků, takže veškeré pochybnosti nejsou oprávněné. Veronika s ním bojovala téměř 40 minut. Tento tajmen patří k největším úlovkům posledních let a rozhodně to je nový ženský rekord!

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím