Rybářský rozcestník

Do neznáma

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Do neznáma

Štítky:

Pocházím ze západní části střední Anglie, ale při pátrání po 40lb šupináči jsem se odhodlal rozhodit sítě dál a překročit hranice kraje. Zamířil jsem do údolí Nene ležícím ve východní části středoanglického regionu. Měl jsem v úmyslu tu dopilovat techniku, se kterou jsem již nějaké výsledky měl…

img_9517

 

V údolí Nene se rozkládá hned několik jezer a já jsem začal na jednom, které je asi 8 ha velké, má velmi členité břehy a jeho dno je hustě porostlé travinami. Nelákala mě sem však pouze velikost zdejších kaprů, i když tu žije 40lb (18,20 kg) šupináč, po kterém v současné době jdu. Díky průzračně čisté vodě jsou zdejší kapři nádherně tmaví. Naprosto přesně si vzpomínám na okamžik, kdy mi můj kamarád Ed Betteridge ukázal fotky svých úlovků. V tu chvíli jsem naprosto jistě věděl, že kvůli těmto kaprům 100mílovou vzdálenost překonám. Strašně rád bych si 40lb kapra vytáhl, protože jako rybář pocházející ze Shropshiru jsem tak velkého ještě nechytil. U nás máme bohužel jen menší ryby. Několikrát jsem se magické hranici přiblížil těsně na dosah – chybělo mi jen pár gramů!

V tomto jezeře se dá chytit až sedm různých 40lb kaprů, hodně to závisí na ročním období. Jsou to šupináči i lysci. V době, kdy jsem se tam chystal já, byli s váhou trochu dole, protože právě úspěšně absolvovali období tření. Což bylo ostatně jen dobře. Dosud jsem rybařil převážně na shropshirských bahnitých revírech, takže i když to pro mě nebylo něco zcela neznámého, protože jsem už chytal třeba na lokalitě Horseshoe, od charakteru dna, na jaký jsem byl posledních, zhruba osm let zvyklý, se lišilo zásadně. Jednoznačně jsem musel zvolit jinou taktiku ….

Nejčtenější články

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

MOC PRACUJI = KÁRNÉ ŘÍZENÍ?! Opožděný apríl ze západu Čech

Byl na mě podán návrh ke kárnému řízení – opožděný apríl ze západu Čech!? V minulých dnech jsem byl kárnou komisí seznámen s tím, že na mě byl podán návrh na kárné řízení. Volby do čela ČRS, z.s. (dále jen ČRS) jsou sice až v listopadu, ale je vidět, že některým naháním hrůzu už teď. Zděšení, že by pode mnou museli také něco dělat, je tak velké, že na mě jeden z členů Západočeského územního svazu podal návrh k zahájení kárného řízení. Autor “aprílu” je mimo jiné zároveň zaměstnancem tohoto územního svazu, je ve výboru Západočeského územního svazu a jednatelem MO, za kterou se v podání podepsal 😊

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím