Rybářský rozcestník

Do neznáma

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Do neznáma

Štítky:

Pocházím ze západní části střední Anglie, ale při pátrání po 40lb šupináči jsem se odhodlal rozhodit sítě dál a překročit hranice kraje. Zamířil jsem do údolí Nene ležícím ve východní části středoanglického regionu. Měl jsem v úmyslu tu dopilovat techniku, se kterou jsem již nějaké výsledky měl…

img_9517

 

V údolí Nene se rozkládá hned několik jezer a já jsem začal na jednom, které je asi 8 ha velké, má velmi členité břehy a jeho dno je hustě porostlé travinami. Nelákala mě sem však pouze velikost zdejších kaprů, i když tu žije 40lb (18,20 kg) šupináč, po kterém v současné době jdu. Díky průzračně čisté vodě jsou zdejší kapři nádherně tmaví. Naprosto přesně si vzpomínám na okamžik, kdy mi můj kamarád Ed Betteridge ukázal fotky svých úlovků. V tu chvíli jsem naprosto jistě věděl, že kvůli těmto kaprům 100mílovou vzdálenost překonám. Strašně rád bych si 40lb kapra vytáhl, protože jako rybář pocházející ze Shropshiru jsem tak velkého ještě nechytil. U nás máme bohužel jen menší ryby. Několikrát jsem se magické hranici přiblížil těsně na dosah – chybělo mi jen pár gramů!

V tomto jezeře se dá chytit až sedm různých 40lb kaprů, hodně to závisí na ročním období. Jsou to šupináči i lysci. V době, kdy jsem se tam chystal já, byli s váhou trochu dole, protože právě úspěšně absolvovali období tření. Což bylo ostatně jen dobře. Dosud jsem rybařil převážně na shropshirských bahnitých revírech, takže i když to pro mě nebylo něco zcela neznámého, protože jsem už chytal třeba na lokalitě Horseshoe, od charakteru dna, na jaký jsem byl posledních, zhruba osm let zvyklý, se lišilo zásadně. Jednoznačně jsem musel zvolit jinou taktiku ….

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím