Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Do vodní plochy SÚS Božkov bylo dnes vysazeno celkem 200 kg pstruhů duhových o průměrné hmotnosti 0,35 kg na kus. Kontrolu vysazení provedli předseda SÚS Dušan Hýbner a zástupce hospodáře SÚS Jan Porhansl….
Vítězem soutěže se stává pan Adam Čižmař Gratulujeme! A co vyhrál? 1 kg boiliesu iSecret, 1x boostr, 1 x plovoucí boilies, 1 x obalovací 1) Jak se jmenuje nový boilies pro tento rok z produkce firmy Nikl ? Boilies iSecret …
Podívejte se na nový osobní rekord Yuriho Grisendi na řece Rhone (Francie). Sumec vážil přes 113,5 kg a měřil 240cm. Neuvěřitelné Fish monster !!. Vychutnejte si souboj s touto obludou a nechte se inspirovat pro váš lov. Jedinou chybičkou na …
Během 18 století začínají některé rybníky mizet, majitelé je začali přeměňovat na louky, pastviny a pole. Příčinou byla především produkce sena, potom brambor a dalších plodin. Ve velkém se začínal chovat skot, seno bylo rovněž potřeba pro koně. Nezanedbatelná byla i produkce hnoje, která chovaná zvířata produkovala, používal se na hnojení polí. V roce 1791 na Českokrumlovsku vyšlo nařízení, že na každém panství se má vypustit několik rybníků a přeměnit v louky a pole…
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.