Rybářský rozcestník

Dětský innogy super den, který se konal v sobotu 3.6. 2017

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Český rybářský svaz, z.s.,místní organizace Pardubice se zůčastnila vydařené akce pro děti, která se konala  na pardubickém dostihovém závodišti pořádaném společností Czech marketing, s.r.o. Akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Pardubice Ing. Martina Charváta, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horské a radního Pardubického kraje René Živného. K vidění byl bohatý program po celý den. U stánku naší místní organizace bylo k vidění velké množství různých živých druhů ryb, probíhaly soutěže dětí v poznávání ryb, vodních živočichů a vodních rostlin.  Soutěže v rybolovné technice. Pro nejmenší děti byl připraven lov ryb pomocí magnetických udic a udic s háčky. Největším lákadlem pro děti, ale i dospělé byl simulátor lovu ryb na udici. U této atrakce bylo stále plno dětí a jejich rodičů. Atrakce byla doprovázena slovem a zkušenostmi  mistra světa v lovu ryb pana Richarda Konopáska  a odbornou přednáškou o životě ryb a vodních živočichů zaměstnance Rady ČRS pana Ing. Pavla Vrány Ph.D. Každé dítě které uspělo v soutěžích, ale i ostatní nejmenší děti dostávaly ceny v podobě dětských rybářských omalovánek, časopisů rybářství, plakátů ryb, vodních živočichů, vodních rostlin a propagačních materiálů, propagujících naší hospodářskou rybářskou činnost, tak i činnost sportovní. Naši členové a především úspěšní závodní sportovní rybáři z Rybářského sportovní klubu Pardubice II Polabiny, z.s. věnovali ceny v podobě sladkostí a perníkových rybiček. Celé akce dle sdělení pořadatelů se zúčastnilo více jak 6 tisíc návštěvníků.

Poděkování za celou úspěšnou akci patří zaměstnancům ČRS MO Pardubice, panu Cimickému, Kašparovi,Ing. Matouškové. Radě ČRS především Ing.Pavlu Vránovi PhD. a Členům Rybářského sportovního klubu paní Martě Vitochové, slečně Petře Slavíkové a panu Richardu Konopáskovi. Celou akci zajišťoval a na její úspěšnou prezentaci  patří dík jednateli naší organizace panu Václavu Horákovi.

(viz fotogaletie z celé akce)

MO ČRS Pardubice

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Cílený lov tolstolobiků

Mnoho rybářů si myslí, že se tolstolobici nedají chytat klasicky na háček. Ale pozor, je to omyl! V tomto článku si povíme o dvou způsobech, jak jít štěstí naproti a cíleně lovit tolstolobiky. A nepůjde o rady, jak je nezákonně podsekávat! Dají se totiž přechytračit a ulovit i legální cestou. A jak? Pomůže nám montáž do vodního sloupce, či montáž s kaprovým krmítkem a kačenkou, vzlínavé krmení, nebo naopak krmení, co se pomalu vznáší ke dnu a zakrmovací mrak. Máme tu pro vás dvě varianty a montáže, na které lze přemluvit i jinak netečné tolstolobiky.

Vlasec nebo pletenka, aneb co vlastně namotat na cívku navijáku?

Dříve, než zajdeme do obchodu a koupíme si nějaký vlasec nebo pletenou šňůru, měli by jsem si dobře rozmyslet, jaké ryby a s jakým vybavením půjdeme chytat a také jakou metodou. Je rozdíl, zda vyrazíme na kapry a nástrahu budeme chtít nastražit dalekým náhozem, či zda budeme nástrahu zavážet lodí v hodně zatravněném prostředí, nebo jestli například budeme chytat drobnější ryby přímo pod nohama. Také na jemnou plavanou jistě zvolíme jiný vlasec, než na položenou, nebo když půjdeme lovit dravce. Uvědomte si, že vlasec nebo pletenka je jediná věc, která dělí rybáře od montáže a potažmo chycené ryby. Drahý prut a naviják jen usnadní a zpříjemní rybáři život a samotný lov, ale stejně pak rybu od rybáře po záběru nakonec spojuje jen ten dobrý, nebo špatný vlasec!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím