Rybářský rozcestník

Dětský innogy super den, který se konal v sobotu 3.6. 2017

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Český rybářský svaz, z.s.,místní organizace Pardubice se zůčastnila vydařené akce pro děti, která se konala  na pardubickém dostihovém závodišti pořádaném společností Czech marketing, s.r.o. Akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Pardubice Ing. Martina Charváta, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horské a radního Pardubického kraje René Živného. K vidění byl bohatý program po celý den. U stánku naší místní organizace bylo k vidění velké množství různých živých druhů ryb, probíhaly soutěže dětí v poznávání ryb, vodních živočichů a vodních rostlin.  Soutěže v rybolovné technice. Pro nejmenší děti byl připraven lov ryb pomocí magnetických udic a udic s háčky. Největším lákadlem pro děti, ale i dospělé byl simulátor lovu ryb na udici. U této atrakce bylo stále plno dětí a jejich rodičů. Atrakce byla doprovázena slovem a zkušenostmi  mistra světa v lovu ryb pana Richarda Konopáska  a odbornou přednáškou o životě ryb a vodních živočichů zaměstnance Rady ČRS pana Ing. Pavla Vrány Ph.D. Každé dítě které uspělo v soutěžích, ale i ostatní nejmenší děti dostávaly ceny v podobě dětských rybářských omalovánek, časopisů rybářství, plakátů ryb, vodních živočichů, vodních rostlin a propagačních materiálů, propagujících naší hospodářskou rybářskou činnost, tak i činnost sportovní. Naši členové a především úspěšní závodní sportovní rybáři z Rybářského sportovní klubu Pardubice II Polabiny, z.s. věnovali ceny v podobě sladkostí a perníkových rybiček. Celé akce dle sdělení pořadatelů se zúčastnilo více jak 6 tisíc návštěvníků.

Poděkování za celou úspěšnou akci patří zaměstnancům ČRS MO Pardubice, panu Cimickému, Kašparovi,Ing. Matouškové. Radě ČRS především Ing.Pavlu Vránovi PhD. a Členům Rybářského sportovního klubu paní Martě Vitochové, slečně Petře Slavíkové a panu Richardu Konopáskovi. Celou akci zajišťoval a na její úspěšnou prezentaci  patří dík jednateli naší organizace panu Václavu Horákovi.

(viz fotogaletie z celé akce)

MO ČRS Pardubice

Nejčtenější články

Jarní chytání kaprů, aneb lov ve studené jarní vodě

Časně z jara je lov ryb o něco náročnější, než v prohřátých letních měsících. Je to logické, protože po roztátí ledu je voda, díky jarnímu tání sněhu na horách, pořád ledová. A proto jen díky znalosti chování ryb na přelomu zimy a jara lze ulovit nějakého pěkného kapříka, ale i jinou kaprovitou rybu. O všem při určité nástraze se vám na prutu může náhodou objevit i pěkný úhoř nebo okoun …

Chytání kaprů ve vodním sloupci

Cílený lov kaprů i v dalších vrstvách vody, nejen u dna a na hladině, je vlastně poměrně mladé odvětví kaprařiny, ale hlavně v letních měsících, takto chytat kapry, stojí za to vyzkoušet. Když jsem před 35 lety začínal s rybařinou, nikdy mě nenapadlo, že někdy na kapry půjdu s umělými plovoucími muškami a dalšími nástrahami, které by jste spíše čekali u rybářů chytajících s muškařským náčiním. A chytat je na dipovanou umělou hmotu? Tak to by rybářům z minulého století asi propadla spodní čelist. 🙂

Lov línů, víte, jak na ně?

Lín je krásná ryba zdržující se nejčastěji v zarostlých a bahnitých částech řek, ale i na stojatých vodách, v rybnících, na mělčinách větších vodních nádrží … prostě všude tam, kde je teplá voda a hodně zarostlé dno, ale i vodní sloupec. Miluje místa, kde se rostliny pnou vodním sloupcem ze dna až na hladinu. Kdo nemá moc rád lov v zarostlých vodách, pro toho cílený lov línů moc není. Líny lovíme spíše na jemné náčiní, slabší, ale kvalitní vlasce, které zvládnou i nějakou tu vázku. Vytáhlý lín na břehu určitě udělá radost snad každému rybáři i když to nebude zrovna obr. Ale pozor, líni mohou dorůst úctyhodných rozměrů, ale o tom až v samotném článku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím