Rybářský rozcestník

Dění na SŠRV, Třeboň – duben

17.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Vážení  čtenáři,

měsíc duben byl na Střední škole rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni velmi rušný a plný nejrůznějších událostí. Jednou z nich byl XIV. ročník Mezinárodní soutěže rybářských škol. Pořadatelem letošního ročníku se stala Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, v Třeboni. Dále se soutěže zúčastnila Spojená škola Ivanka pri Dunaji, Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech a Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví v Bzenci.

Samotná soutěž se skládala z teoretických i praktických částí. Zajímavostí bylo, že otázky v této soutěži nebyly orientovány pouze na profesionální rybářství, ale byly zde obsaženy i části zaměřené na sportovní rybolov, chemické složení vody, vodní hospodářství nebo ekologii vodního prostředí. V teoretické části měli závodníci za úkol vyplnit test, který se skládal ze 40 nejrůznějších otázek, a následně rozpoznat zástupce našich ryb, planktonu, bentosu, vodního ptactva, raků a původců rybích nemocí.

Přesto, že všichni účastníci soutěže byli naprosto skvěle připraveni, tak vítěz může být pouze jeden. Na prvním místě se umístila Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň. Na druhém místě skončila Spojená škola Ivanka pri Dunaji. Třetí místo obhájila Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany. A krásnou „bramborovou“ pozici získala Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví, Bzenec.

1
2
3
4
5
6
7
SAMSUNG DIGITAL CAMERA
SAMSUNG DIGITAL CAMERA
10
11
12
13
14
15

Abychom nezůstávali pouze u soutěže,  v tomto měsíci nám ještě doznívají poslední jarní výlovy a téměř v plném proudu jsou již i odlovy ryb na plné vodě. Každý den se těchto výlovů a odlovů účastní desítky našich spolužáků, jedná se opět o náročnou rybářskou práci, u které je potřeba každá ruka. Odlovy se navíc musí často opakovat, jelikož ryby na plné vodě mají velkou šanci se síti vyhnout. Přesto se však jedná o velmi oblíbené části praxe, neboť jarní počasí je velmi příjemné a okolí rybníků překrásné.

Bohužel jaro je tento rok poněkud chladnější, než-li tomu bylo v letech minulých. Voda se tak velmi pomalu prohřívá a oblíbené výtěry ryb kapra obecného a candáta obecného jsou stále v nedohlednu. Doufejme, že se jedná o pouhý klid před bouří.

My a naši spolužáci již pozorujeme toto dění s jistým odstupem. Jsme žáci třetího ročníku a doba závěrečných zkoušek se nemilosrdně blíží. Navíc se musíme připravovat nejen na závěrečné zkoušky, ale i na ukončení autoškoly pro osobní automobil a traktor. Ryby nám tak teď nahrazují učebnice nejrůznějšího typu a volný čas se pomalu stává časem studijním.

I přesto máme více času než spolužáci z vyšších ročníků. Těm již na konci tohoto měsíce začala profilová část maturitních zkoušek a také státní maturita. Přejte tedy nám a našim spolužákům co nejvíce úspěchů i štěstí v posledních krocích studia. „Snad bude sv. Petr při nás!“

 

Jan Vaněk a Pavel Písařík (3.B)

Příspěvek Dění na SŠRV, Třeboň – duben pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Okouni jsou nejen hájení, od letošního roku mají i míru!

Kdo byl zvyklý v lednu či únoru počíhat si na okouny, má již druhým rokem smůlu. Okoun se dostal do kategorii ryb, které jsou část roku hájené, tedy nesmí se cíleně chytat a pokud přeci jen skončí na háčku, musí být šetrně puštěné zpět do vody. Ovšem pozor! Letos se ochrana okounů ještě zpřísnila a nově má okoun spodní míru.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím