Rybářský rozcestník

Dění na SŠRV, Třeboň – duben

17.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Vážení  čtenáři,

měsíc duben byl na Střední škole rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni velmi rušný a plný nejrůznějších událostí. Jednou z nich byl XIV. ročník Mezinárodní soutěže rybářských škol. Pořadatelem letošního ročníku se stala Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, v Třeboni. Dále se soutěže zúčastnila Spojená škola Ivanka pri Dunaji, Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech a Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví v Bzenci.

Samotná soutěž se skládala z teoretických i praktických částí. Zajímavostí bylo, že otázky v této soutěži nebyly orientovány pouze na profesionální rybářství, ale byly zde obsaženy i části zaměřené na sportovní rybolov, chemické složení vody, vodní hospodářství nebo ekologii vodního prostředí. V teoretické části měli závodníci za úkol vyplnit test, který se skládal ze 40 nejrůznějších otázek, a následně rozpoznat zástupce našich ryb, planktonu, bentosu, vodního ptactva, raků a původců rybích nemocí.

Přesto, že všichni účastníci soutěže byli naprosto skvěle připraveni, tak vítěz může být pouze jeden. Na prvním místě se umístila Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň. Na druhém místě skončila Spojená škola Ivanka pri Dunaji. Třetí místo obhájila Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany. A krásnou „bramborovou“ pozici získala Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví, Bzenec.

1
2
3
4
5
6
7
SAMSUNG DIGITAL CAMERA
SAMSUNG DIGITAL CAMERA
10
11
12
13
14
15

Abychom nezůstávali pouze u soutěže,  v tomto měsíci nám ještě doznívají poslední jarní výlovy a téměř v plném proudu jsou již i odlovy ryb na plné vodě. Každý den se těchto výlovů a odlovů účastní desítky našich spolužáků, jedná se opět o náročnou rybářskou práci, u které je potřeba každá ruka. Odlovy se navíc musí často opakovat, jelikož ryby na plné vodě mají velkou šanci se síti vyhnout. Přesto se však jedná o velmi oblíbené části praxe, neboť jarní počasí je velmi příjemné a okolí rybníků překrásné.

Bohužel jaro je tento rok poněkud chladnější, než-li tomu bylo v letech minulých. Voda se tak velmi pomalu prohřívá a oblíbené výtěry ryb kapra obecného a candáta obecného jsou stále v nedohlednu. Doufejme, že se jedná o pouhý klid před bouří.

My a naši spolužáci již pozorujeme toto dění s jistým odstupem. Jsme žáci třetího ročníku a doba závěrečných zkoušek se nemilosrdně blíží. Navíc se musíme připravovat nejen na závěrečné zkoušky, ale i na ukončení autoškoly pro osobní automobil a traktor. Ryby nám tak teď nahrazují učebnice nejrůznějšího typu a volný čas se pomalu stává časem studijním.

I přesto máme více času než spolužáci z vyšších ročníků. Těm již na konci tohoto měsíce začala profilová část maturitních zkoušek a také státní maturita. Přejte tedy nám a našim spolužákům co nejvíce úspěchů i štěstí v posledních krocích studia. „Snad bude sv. Petr při nás!“

 

Jan Vaněk a Pavel Písařík (3.B)

Příspěvek Dění na SŠRV, Třeboň – duben pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím