Rybářský rozcestník

článek: Rybařina v proměnách počasí: Vliv počasí na braní ryb

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
článek: Rybařina v proměnách počasí: Vliv počasí na braní ryb

Štítky:

Tomáš Lotocki: V tomto seriálu jsme si v průběhu lovecké sezony už představili mnohé meteorologické a klimatické jevy, typické pro ten který měsíc či období v roce a řekli jsme si, jak mohou tyto jevy ovlivňovat aktivitu ryb. Podobné znalosti jsou při lovu ryb velmi důležité. Rybář, který umí předvídat, jak se bude ryba v konkrétním počasí chovat a dokáže tomu také přizpůsobit svoji loveckou strategii, má vždy velkou výhodu oproti rybářovi, který spoléhá jen na štěstí a náhodu.
Než tedy nakročíme do nové rybářské sezóny, shrňme si, co bychom měli o vlivu počasí na aktivitu ryb znát…

Nejčtenější články

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?

Víte, jaký je rozdíl mezi celosvazovou povolenkou a povolenkou celorepublikovou?

Každý rok nám do redakce píše či volá mnoho rybářů, kterým není jasné, jaký je rozdíl mezi povolenkou k lovu ryb celosvazovou a povolenkou celorepublikovou. Přitom není až tak těžké to všeobecně definovat. Celosvazové povolenky platí na všech revírech územních svazů ČRS a na revírech Rady ČRS. Celorepublikové povolenky platí na všech revírech územních svazů, na revírech Rady ČRS a navíc i na revírech Moravského rybářského svazu.