Rybářský rozcestník

článek: Rybařina v proměnách počasí: Vliv počasí na braní ryb

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
článek: Rybařina v proměnách počasí: Vliv počasí na braní ryb

Štítky:

Tomáš Lotocki: V tomto seriálu jsme si v průběhu lovecké sezony už představili mnohé meteorologické a klimatické jevy, typické pro ten který měsíc či období v roce a řekli jsme si, jak mohou tyto jevy ovlivňovat aktivitu ryb. Podobné znalosti jsou při lovu ryb velmi důležité. Rybář, který umí předvídat, jak se bude ryba v konkrétním počasí chovat a dokáže tomu také přizpůsobit svoji loveckou strategii, má vždy velkou výhodu oproti rybářovi, který spoléhá jen na štěstí a náhodu.
Než tedy nakročíme do nové rybářské sezóny, shrňme si, co bychom měli o vlivu počasí na aktivitu ryb znát…

Nejčtenější články

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Při chytání v režimu „nonstop“ nezapomínejte na osvětlení!

Je třeba si přečíst podmínky lovu v rybářském řádu při režimu, kdy smíme na některých revírech lovit i po 24:00. Jedna z podmínek je ta, že rybář lovící od půlnoci do čtyř musí mít osvětlené místo lovu bílým světlem.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím