Rybářský rozcestník

článek: Rybařina v proměnách počasí: Májová idyla

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
článek: Rybařina v proměnách počasí: Májová idyla

Štítky:

Tomáš Lotocki: Až přijde máj, půjdeme v háj. Tak zní konec známého českého říkadla, které nám posledním veršem sděluje, že teprve květen je tím pravým měsícem, kdy bychom měli opustit pohodlí našich domovů a vydat se na toulky do kvetoucí přírody. V předchozích článcích našeho seriálu, v němž rybařinu nahlížíme optikou různých klimatických či meteorologických jevů, jsme se však už přesvědčili o tom, že tvrzení našich předků nelze brát tak docela vážně, neboť k vodě můžeme vyrazit v podstatě za jakéhokoli počasí a naše otužilost a vytrvalost je často odměněna zajímavým úlovkem…

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?