Rybářský rozcestník

článek: Rybařina v proměnách počasí: Led a holomráz

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
článek: Rybařina v proměnách počasí: Led a holomráz

Štítky:

Tomáš Lotocki: V každém z jednotlivých dílů našeho seriálu, který nahlíží rybářův rok optikou proměnlivého středoevropského počasí, si představujeme nějaký meteorologický či klimatický jev, který je pro dané období roku typický. A jelikož je rybařina aktivitou, která se dá provozovat celoročně a v podstatě za jakéhokoli počasí, je nabíledni, že všestranný rybář by si měl umět poradit prakticky s jakýmikoli podmínkami, které mu příroda připraví. Někdy, jak se ostatně přesvědčíme v tomto díle, to jde však jen velmi ztuha. Zatímco v minulém článku jsme si pověděli, že sníh rozhodně nemusí být tím největším nepřítelem sportovního rybáře, počasí, o němž bude řeč na následujících řádcích, je opravdovým strašákem pro všechny z nás, kteří se lovu ryb chtějí aktivně věnovat po celý rok…

Nejčtenější články

Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?