Rybářský rozcestník

článek: Rybařina v proměnách počasí: Dušičkové počasí

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
článek: Rybařina v proměnách počasí: Dušičkové počasí

Štítky:

Tomáš Lotocki: Den všech svatých je poslední, který léto zahání, nebo také: Když na dušičky jasné počasí panuje, příchod zimy to oznamuje. To jsou jen dvě z mnoha pranostik, které se váží k začátku listopadu, kdy slavíme svátek všech svátých, na nějž pak navazují tzv. Dušičky, vzpomínka na naše zemřelé. Jasné počasí, o němž se dušičková pranostika zmiňuje, je však v těchto dnech velmi vzácné. Listopad je vůbec nejoblačnějším měsícem v roce, a proto i nás rybáře většinou u vody provází drobné mžení, mlhy a charakteristické příšeří. Pro tyto uplakané podzimní dny se vžil název „dušičkové počasí“…

Nejčtenější články

Od 1. dubna 2018 začnou platit nové denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech!

V minulých dnech byla ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem podepsána novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, kterou se mění denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Novela, jak je zvykem, byla také publikována ve Sbírce zákonů pod č. 25/2018 Sb. v částce 14, která vyšla dne 19.2.2018. Na základě této novely platí, s účinností od 1. dubna 2018, změny denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Jaké jsou, najdete v článku.

Duben až září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin

V měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen, září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin. Změna od 1. dubna 2018!

Nafackoval ho kapr …

Sám jsem při fotografování ryb zažil kde co. Ale takovou facku jsem zatím od ryby nedostal! 🙂 Pusťte si video i se zvukem!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím