Rybářský rozcestník

článek: Retrův zdar aneb Historie rybářského sportu v Československu 17.

1.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Zdeněk Hofman: V tomto díle se již potřetí vracíme k laminátovým prutům značkyTOKOZ. Národní podnik jejich výrobu zahájil koncem padesátých let minulého století.
Technický pokrok se projevil i při výrobě rybářských prutů. Bambusové i štípané pruty upadly v zapomnění a trh zcela ovládly pruty laminátové. Zprvu se vyráběly z plného skelného laminátu, velmi brzy však spatřily světlo světa i pruty z laminátu dutého. Výhodou plného laminátu byla vynikající odolnost a téměř nezničitelnost. Byly však poměrně těžké a málo citlivé. Tyto nedostatky splňovaly pruty z dutého laminátu, které byly pro změnu křehké a vyžadovaly mnohem jemnější zacházení…

Nejčtenější články

Jak na úhoře s feederovým prutem

Ten, kdo propadl chytání na feeder, si rozhodně rád zkusí s tímto prutem i lov úhořů. Feeder je k chytání úhořů stejně dobrý, jako klasické pruty na položenou. Jen se musí vědět, jak na to!

Druhy ryb doporučené k uzení

Následující seznam představuje stručný přehled nejběžnějších druhů ryb vhodných k uzení, které si můžete sami chytit, nebo také koupit v obchodech. Samozřejmě existuje ještě mnoho dalších druhů, které lze rovněž použít k uzení.

Lov kaprů i jiných bílých ryb ve větším proudu

Asi většina zkušenějších rybářů mě dá zapravdu, že chytání ryb ve stojaté vodě je o něco málo jednodušší, než lov ryb v proudné vodě. Ovšem tento článek chci věnovat především lovu bílých ryb v silnějších proudech, tedy všude tam, kde je větší proud, díky kterému musíme změnit nejen samotnou taktiku lovu, ale i přizpůsobit montáže a vlastně skoro celou rybářskou výbavu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím