Rybářský rozcestník

článek: O lidské (a rybářské) pověrčivosti

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
článek: O lidské (a rybářské) pověrčivosti

Štítky:

Tomáš Lotocki: „Kdepak husu nebo kachnu, děti, to by nám na Nový rok přece ulétlo všechno štěstí“, říkávala naše babička, když zvala celou rodinu 1. ledna na sváteční novoroční oběd. „Copak naše bábi, to je chodící encyklopedie pověr“, říkali jsme vždycky s jistou dávkou ironie a ládovali se přitom uzenou kýtou s bramborovou kaší. Když mi však kdosi z rodiny před pár lety navrhl, že bychom mohli mít na novoroční oběd pečenou kachnu, vzpomněl jsem si hned na nebožku babičku a docela ve mně hrklo: „Na žádné pověry sice nevěřím, ale na druhou stranu, nač zbytečně pokoušet Zlého!“ Nakonec jsem se alibisticky vymluvil na rozhašený žaludek, kterému po vánočním a silvestrovském hodování spíše prospěje dietnější uzené menu…

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

Nejoblíbenější rybářské závody na světě

Svět rybaření a hazardních her má nečekaná spojení, kde se sofistikovaný a zajímavý svět kasin prolíná s vášní pro rybaření. V posledních letech se objevily jedny z nejzajímavějších a nejoblíbenějších automatů, které ztělesňují rybářské umění. Díky odlišnostem a rozmanitosti rybářských témat přitahují tyto hry pozornost jak rybářských nadšenců, tak hráčů.

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.