Rybářský rozcestník

článek: Historie lovu ryb 9.: Ryba v lidové kuchyni a na vánočním stole

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
článek: Historie lovu ryb 9.: Ryba v lidové kuchyni a na vánočním stole

Štítky:

Tomáš Lotocki: V minulém článku našeho seriálu, který mapuje nejen dlouhou historii lovu ryb, ale i vztahu, který si člověk během tisíciletí k rybám vypěstoval, jsme se zaměřili na rybu coby poživatinu, ceněnou i v šlechtických a bohatých měšťanských kruzích. Řekli jsme si také, že v minulých dobách byl vztah rybářů k úlovkům zcela jiný, než jaký známe dnes z prostředí sportovního rybářství. Lov na udici za účelem zábavy a relaxace se v našich zemích rozvíjí až někdy od druhé poloviny 19. století. Do té doby byl lov vnímán především jako tvrdé zaměstnání nebo jako činnost, která chudším vrstvám obyvatelstva zpestřovala jídelníček…

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2024

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.

Aktuálně nejstahovanější aplikace mezi českými rybáři

Již několik měsíců zpět avizovaná, ryze česká, a po všech směrech vylepšená aplikace Fishsurfing 2.0 je právě ke stažení na Google Play, App Storu ale dostupná i z webu na www.fishsurfing.com! Pokud jsi náhodou starou verzi aplikace znal a neoslovila tě, koukni se teď na tuhle novinku! Nový Fishsurfing po designové i funkční stránce posunul prostředí rybářské sociální sítě na úplně jinou úroveň.