Rybářský rozcestník

článek: Chytáme s „francouzem“ na mikronymfy

4.11.2015 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Tomáš Vítek: Když v menších potocích a řekách klesne voda natolik, ryby začínají být mnohem více obezřetné, než je tomu za normálního stavu. V takovémto případě je lov na větší vzory mušek dost neefektivní, protože s krátkým návazcem a muškařskou šňůrou muškař snadno prozradí svojí přítomnost. Je tedy mnohem rozumnější používat delší francouzský návazec, který v určitém měřítku nahradí muškařskou šňůru a jako nástrahu použít mikronymfu. Výhodou dlouhého návazce je především přirozené vedení nymfiček a okamžité rozpoznání záběrů. Tak je možné ulovit více ryb než s klasickým návazcem a šňůrou. Budete-li mít navíc vhodně sestavený signalizátor, šance na rozpoznání záběrů se rapidně zvyšují…

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?