Rybářský rozcestník

Číňané, kteří postavili největší přehradu světa, chtějí v Čechách postavit významný plavební kanál

14.3.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Tři soutěsky. Monumentální přehradní nádrž, která leží v Číně, a která se pyšní titulem největší přehrada světa. A právě společnost, která toto vodní dílo postavila, se zajímá i o stavbu kanálu, který by propojil řeky Dunaj, Labe a Odru. Číňané se o tuto stavbu zajímají, z jejich pohledu jde prý o strategickou investici. A navíc, z čínského pohledu nejde o nijak komplikovanou stavbu.

Informace o zájmu čínských investorů o stavbu plavebního kanálu na území České republiky sdělil médiím ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. Ten připustil, že se o stavbu zajímá i společnost, která postavila největší přehradu na světě. Podle Kmoníčka by Číňané rádi do projektu investovali.

O kanálu Dunaj-Odra-Labe se uvažuje už dlouhou dobu. Šlo by o zajímavou možnost propojení vodních cest. Smyslem tohoto kanálu by nebyla jenom vodní doprava, ale i ochrana proti povodním nebo výroba energie. Tato stavba má hodně příznivců i na těch nejvyšších místech politiky. Velkými zastánci jsou například český prezident Miloš Zeman nebo významný polský politik Donald Tusk. Tato stavba má ale i řadu odpůrců v čele s ministerstvem životního prostředí či ochránci přírody.

Tip: Výprodej rybářských prutů! Slevy až 40 %!!!

Nekončící diskuze na téma plavebního kanálu spojující tři významné řeky se táhnou už řadu let. Teď ale mohou tyto plány dostat ostřejší kontury. Pokud by se Číňané rozhodli do projektu investovat, možnost na zahájení stavby by byla mnohonásobně pravděpodobnější. Otázkou ale je, zdali se čínská společnost do této stavby nakonec rozhodne investovat.

 

Tři soutěsky: Největší přehrada světa

Společnost, která se o plavební kanál Dunaj-Odra-Labe zajímá, v minulosti postavila největší přehradu světa, která se jmenuje Tři soutěsky. Toto vodní dílo měří na délku neuvěřitelných 650 kilometrů. Rozloha této monumentální přehrady je 1084 km². Pro srovnání: Rozloha Lipna je 48,7 km². Stavba přehrady Tři soutěsky donutila k přestěhování okolo 1,3 milionů lidí, protože hladina řeky se po napuštění tohoto vodního díla zvedla o desítky metrů.

Tip: Výprodej rybářských prutů! Slevy až 40 %!!!

Redakce InRybar.cz

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….