Rybářský rozcestník

Čelovka Fenix HL60R

2.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

Praha, 26. ledna 2016 – Zářný výkon 950 lumenů, dosvit 116 metrů, výdrž až 100 hodin, rozumná velikost a možnost dobíjení přes vestavěný micro-USB port přilákají k nové čelovce Fenix HL60R pozornost všech outdoorových a sportovních nadšenců, rybářů, myslivců a speleologů, ale také profesionálů z řad záchranné služby nebo horské služby. 

Její předchůdce, vysoce výkonný model HL55, patří k vůbec nejoblíbenějším čelovkám v nabídce značky Fenix. Fenix nyní vychází vstříc přáním zákazníků a uvádí na trh její nabíjecí variantu HL60R. Ta má díky vylepšeným parametrům a novým funkcím značný potenciál tento úspěch překonat. Osazena je nejmodernější špičkovou LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, které zajišťuje věrnější podání barev a kontrastů v přírodě. Dvojice doplňkových červených diod umožňuje komfortnější noční vidění a snazší adaptaci očí na tmu.

Bílá LED nabízí možnost volby z pěti režimů (turbo, vysoký, střední, nízký a eco). Mimořádně výkonný režim turbo poskytující světelný tok 950 lumenů slouží pro krátkodobé osvětlení maximálního možného prostoru. Na většinu venkovních a sportovních aktivit vám bohatě poslouží střední režim svitu se 150 lumeny, v případě náročných podmínek potom vysoký režim o 400 lumenech. Nejnižší eco režim s 5 lumeny postačuje například pro čtení nebo orientaci ve stanu či v místnosti a nabízí velmi dlouhou výdrž až 100 hodin svícení. Stejnou dobu nepřetržitého svitu přináší i červené LED, díky kterým zbytečně nepřitáhnete pozornost okolí.

Tělo čelovky v sobě ukrývá li-ion akumulátor typu 18650 o kapacitě 2 600 mAh, který lze snadno dobíjet prostřednictvím vestavěného micro-USB portu (lze dokoupit USB adaptéry pro nabíjení z elektrické sítě či v autě). Přikoupit si samozřejmě můžete také další li-ion akumulátory s rozličnými kapacitami. Pokud použijete akumulátor s kapacitou 3 400 mAh, dosáhnete o 20% delší výdrže. Alternativně můžete čelovku napájet také dvojicí jednorázových CR123A baterií, na jejichž funkčnost se můžete spolehnout i při teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Na první pohled působí tělo čelovky bytelným, až robustním dojmem, ve skutečnosti vás ale při rozměrech 8,7 cm x 7 cm x 4,6 cm a váze pouhých 167 g včetně akumulátoru nebude omezovat při žádných pohybových aktivitách. Čelovka díky pevným popruhům sedí stabilně na hlavě, můžete ji bez obav používat i za silného deště, protože je dle standardu IPX8 vodotěsná i při ponoření do dvoumetrové hloubky. Stejně tak se nemusíte obávat náhodného pádu, díky konstrukci z leteckého duralu je čelovka nárazuvzdorná.

Fenix HL60R bude vaším spolehlivým průvodcem tmou ať už se vydáte na vysokohorskou tůru, na večerní běžkařský či běžecký trénink v terénu, při kempování, ale třeba i při jízdě na kole. Ocení jí nejen sportovně založení jedinci, své místo si zajisté najde ve výbavě profesionálů, jako jsou záchranáři či horská služba, kteří pro výkon svého povolání potřebují spolehlivý, odolný, nabíjecí a vysoce výkonný zdroj světla při kterém mohou mít volné obě ruce. Osvědčí se také u jeskyňářů, myslivců, rybářů, ale třeba také v autě coby pohotovostní svítilna pro nenadálé situace. Větší bezpečnost než zákonem předepsané reflexní prvky na oblečení vám tato čelovka poskytne také při pohybu na neosvětlených silnicích mimo obec.

Všechny parametry čelovky HL60R jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka HL60R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 099 Kč včetně DPH (cena včetně akumulátoru a USB kabelu).

hl60r_03
hl60r_02
Fenix-Logo-SHAPE
HL_60R_1
HL60R-11

Příspěvek Čelovka Fenix HL60R pochází z book Fishing

Nejčtenější články

Jak zpracovat sumce

Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

Obal na plynovou láhev o objemu 10 kg

Kdo pravidelně jezdí k vodě a používá plynové bomby ví, že především v podzimních a zimních měsících, když přituhne, je venku pod 10 °C, ale i méně, plyn zlobí, nemá takový výkon, jako v letních měsících, když je okolní teplota mnohem a mnohem vyšší. Pak se hodí bombu uchovávat v teple. Ale jak to zařídit?