Rybářský rozcestník

Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Štítky:

 Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Das Blow-Back Rig ist ein Rig, welches ich besonders gern verwende, da es sich mit eigentlich allen Haken und Vorfachmaterialien schnell und auch einfach binden lässt. Das Blow-Back Rig ist ein Rig, das mich noch nie enttäuscht hat. Dadurch, dass der Köder an einem Rig Ring am Hakenschenkel locker fixiert ist, hat der Fisch große Probleme den Köder samt Haken wieder auszuspucken und hakt sich so schneller. Daher kommt auch der Name Blow-Back Rig.

In der folgenden Anleitung werde ich euch Step by Step zeigen wie ich es binde und euch die einzelnen Komponenten vorstellen.

Materialien die ihr in diesem Fall benötigt sind folgende:

-Vorfachmaterial Armourlink
-Haken Fang X
-Rig Ring
-Hook Kicker
-Boiliestopper

olaf-barz-1
Als erstes schneidet ihr ca. 30 cm Vorfachmaterial ab.
olaf-barz-2
Anschließend steckt ihr das Vorfachmaterial von unten durch das Öhr.
olaf-barz-3
Nun nehmt ihr einen Rig Ring und fädelt ihn auf das Armourlink. Anschließend macht ihr eine kleine Schlaufe mit der die Boilies mit einem Stopper befestigt werden.
olaf-barz-4
Boilies mit der Ködernadel aufziehen.
olaf-barz-5
Mit einem Stopper befestigen.
olaf-barz-6
Rig Ring in dem gewünschten Abstand anknoten und anschließend auf den Hakenschenkel ziehen.
olaf-barz-7
So soll es aussehen.
olaf-barz-8
Um diesem Rig, welches durch die Form des Fang X Hakens eh schon sehr aggressiv ist noch etwas mehr an Aggressivität zu verleihen, verwende ich in diesem Fall noch einen Hook Kicker, der dafür sorgt, dass der Haken noch schneller und besser in das Fischmaul greift .
olaf-barz-9
Hook Kicker
olaf-barz-10
So sieht das fertige Rig dann aus.
olaf-barz-11
Viel Spaß beim Nachbauen.

Olaf Barz

The post Blow-Back Rig mit Hook Kicker appeared first on Carp Crossing | WEBSITE.

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Sedmnáctiletý student pokořil český rekord. Chytil kapra vážícího 32 kilogramů

Fantastik, takové jméno dostal kapr vážící 32 kg. Unikátní kousek ulovil nedávno teprve 17letý Stanislav Blažka. Pokořil tak rekord mezi kapraři. V českých svazových vodách se podle dostupných informací těžší rybu doposud chytit nepodařilo.

RCCC 2018 – Labe Čelákovice – extrémní kaprařský závod jednotlivců

Ve středu 3.10. začíná největší závod kaprařů jednotlivců v ČR v patronaci ČRS SÚS a města Čelákovice. Jedná se o akci zcela jedinečnou, v klasickém způsobu lovu, tedy ze břehu, bez pomoci druhého. Lovci budou soutěžit čtyři dny, než bude znám vítěz akce. Soutěžících je 48 a jsou rozděleni ve čtyřech sektorech. Délka úseku 6,5 km a jedná se o úsek Labe-Čelákovice. Buduje se kapr a amur s váhou nad 5 kg na součet třech TOP vah úlovků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím