Rybářský rozcestník

Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Štítky:

 Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Das Blow-Back Rig ist ein Rig, welches ich besonders gern verwende, da es sich mit eigentlich allen Haken und Vorfachmaterialien schnell und auch einfach binden lässt. Das Blow-Back Rig ist ein Rig, das mich noch nie enttäuscht hat. Dadurch, dass der Köder an einem Rig Ring am Hakenschenkel locker fixiert ist, hat der Fisch große Probleme den Köder samt Haken wieder auszuspucken und hakt sich so schneller. Daher kommt auch der Name Blow-Back Rig.

In der folgenden Anleitung werde ich euch Step by Step zeigen wie ich es binde und euch die einzelnen Komponenten vorstellen.

Materialien die ihr in diesem Fall benötigt sind folgende:

-Vorfachmaterial Armourlink
-Haken Fang X
-Rig Ring
-Hook Kicker
-Boiliestopper

olaf-barz-1
Als erstes schneidet ihr ca. 30 cm Vorfachmaterial ab.
olaf-barz-2
Anschließend steckt ihr das Vorfachmaterial von unten durch das Öhr.
olaf-barz-3
Nun nehmt ihr einen Rig Ring und fädelt ihn auf das Armourlink. Anschließend macht ihr eine kleine Schlaufe mit der die Boilies mit einem Stopper befestigt werden.
olaf-barz-4
Boilies mit der Ködernadel aufziehen.
olaf-barz-5
Mit einem Stopper befestigen.
olaf-barz-6
Rig Ring in dem gewünschten Abstand anknoten und anschließend auf den Hakenschenkel ziehen.
olaf-barz-7
So soll es aussehen.
olaf-barz-8
Um diesem Rig, welches durch die Form des Fang X Hakens eh schon sehr aggressiv ist noch etwas mehr an Aggressivität zu verleihen, verwende ich in diesem Fall noch einen Hook Kicker, der dafür sorgt, dass der Haken noch schneller und besser in das Fischmaul greift .
olaf-barz-9
Hook Kicker
olaf-barz-10
So sieht das fertige Rig dann aus.
olaf-barz-11
Viel Spaß beim Nachbauen.

Olaf Barz

The post Blow-Back Rig mit Hook Kicker appeared first on Carp Crossing | WEBSITE.

Nejčtenější články

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

Rybářům už došla trpělivost: Do boje s pytláky se pustí s novou zbraní

Nepořádek, zakázané táboření a především pytlačení. To vše vyústilo k tomu, že rybáři navázali užší spolupráci se státní policií. Nedávno pytláci dokonce vypustili rybník a ukradli tuny ryb. Pomůže situaci zklidnit tato spolupráce?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím