Rybářský rozcestník

Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Štítky:

 Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Das Blow-Back Rig ist ein Rig, welches ich besonders gern verwende, da es sich mit eigentlich allen Haken und Vorfachmaterialien schnell und auch einfach binden lässt. Das Blow-Back Rig ist ein Rig, das mich noch nie enttäuscht hat. Dadurch, dass der Köder an einem Rig Ring am Hakenschenkel locker fixiert ist, hat der Fisch große Probleme den Köder samt Haken wieder auszuspucken und hakt sich so schneller. Daher kommt auch der Name Blow-Back Rig.

In der folgenden Anleitung werde ich euch Step by Step zeigen wie ich es binde und euch die einzelnen Komponenten vorstellen.

Materialien die ihr in diesem Fall benötigt sind folgende:

-Vorfachmaterial Armourlink
-Haken Fang X
-Rig Ring
-Hook Kicker
-Boiliestopper

olaf-barz-1
Als erstes schneidet ihr ca. 30 cm Vorfachmaterial ab.
olaf-barz-2
Anschließend steckt ihr das Vorfachmaterial von unten durch das Öhr.
olaf-barz-3
Nun nehmt ihr einen Rig Ring und fädelt ihn auf das Armourlink. Anschließend macht ihr eine kleine Schlaufe mit der die Boilies mit einem Stopper befestigt werden.
olaf-barz-4
Boilies mit der Ködernadel aufziehen.
olaf-barz-5
Mit einem Stopper befestigen.
olaf-barz-6
Rig Ring in dem gewünschten Abstand anknoten und anschließend auf den Hakenschenkel ziehen.
olaf-barz-7
So soll es aussehen.
olaf-barz-8
Um diesem Rig, welches durch die Form des Fang X Hakens eh schon sehr aggressiv ist noch etwas mehr an Aggressivität zu verleihen, verwende ich in diesem Fall noch einen Hook Kicker, der dafür sorgt, dass der Haken noch schneller und besser in das Fischmaul greift .
olaf-barz-9
Hook Kicker
olaf-barz-10
So sieht das fertige Rig dann aus.
olaf-barz-11
Viel Spaß beim Nachbauen.

Olaf Barz

The post Blow-Back Rig mit Hook Kicker appeared first on Carp Crossing | WEBSITE.

Nejčtenější články

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Chytání na feeder – úplné začátky

Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím