Rybářský rozcestník

Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Štítky:

 Blow-Back Rig mit Hook Kicker

Das Blow-Back Rig ist ein Rig, welches ich besonders gern verwende, da es sich mit eigentlich allen Haken und Vorfachmaterialien schnell und auch einfach binden lässt. Das Blow-Back Rig ist ein Rig, das mich noch nie enttäuscht hat. Dadurch, dass der Köder an einem Rig Ring am Hakenschenkel locker fixiert ist, hat der Fisch große Probleme den Köder samt Haken wieder auszuspucken und hakt sich so schneller. Daher kommt auch der Name Blow-Back Rig.

In der folgenden Anleitung werde ich euch Step by Step zeigen wie ich es binde und euch die einzelnen Komponenten vorstellen.

Materialien die ihr in diesem Fall benötigt sind folgende:

-Vorfachmaterial Armourlink
-Haken Fang X
-Rig Ring
-Hook Kicker
-Boiliestopper

olaf-barz-1
Als erstes schneidet ihr ca. 30 cm Vorfachmaterial ab.
olaf-barz-2
Anschließend steckt ihr das Vorfachmaterial von unten durch das Öhr.
olaf-barz-3
Nun nehmt ihr einen Rig Ring und fädelt ihn auf das Armourlink. Anschließend macht ihr eine kleine Schlaufe mit der die Boilies mit einem Stopper befestigt werden.
olaf-barz-4
Boilies mit der Ködernadel aufziehen.
olaf-barz-5
Mit einem Stopper befestigen.
olaf-barz-6
Rig Ring in dem gewünschten Abstand anknoten und anschließend auf den Hakenschenkel ziehen.
olaf-barz-7
So soll es aussehen.
olaf-barz-8
Um diesem Rig, welches durch die Form des Fang X Hakens eh schon sehr aggressiv ist noch etwas mehr an Aggressivität zu verleihen, verwende ich in diesem Fall noch einen Hook Kicker, der dafür sorgt, dass der Haken noch schneller und besser in das Fischmaul greift .
olaf-barz-9
Hook Kicker
olaf-barz-10
So sieht das fertige Rig dann aus.
olaf-barz-11
Viel Spaß beim Nachbauen.

Olaf Barz

The post Blow-Back Rig mit Hook Kicker appeared first on Carp Crossing | WEBSITE.

Nejčtenější články

Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím