Rybářský rozcestník

Balaton

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Balaton

Štítky:

Balaton je další často používaná montáž. Nepoužívá se jen na feeder, ale i na klasickou položenou. Montáž vypadá tak, že na konci kmenového vlasce je krmítko a ve vzdálenosti cca 50 cm nad krmítkem je napevno uvázaný kratší návazec (do 25 cm). Je to vlastně paternoster naopak.

Balaton najde svoje využití hlavně ve vodách s hodně zabahněným dnem, kde by jiné montáže stáhly nástrahu hluboko do bahna. Mnohem více, než u paternosteru, tady hrozí uváznutí krmítka při zdolávání. Proto balaton používám opravdu jen do bahna.

Jak navázat balaton:

  1. Na konci kmenového vlasce uděláte oko asi 60 cm dlouhé, upevněné trojitým uzlem.
  2. V 1/3 oko rozstříhnete (posud je to stejné jako u paternosteru).
  3. Na delší konec navážete karabinku na krmítko a na kratší konec návazec nebo přímo háček. U návazce u jemnějšího vlasce hrozí častější zamotání při nahazování, ale je šetrnější v případě utržení ryby. Konec s háčkem by měl být nejméně 15 cm kratší než konec s krmítkem.

Závěr

Balaton není moje příliš oblíbená montáž. Nasazuju ho jen v nejnutnějších případech do bahna. Mezi některými rybáři je také oblíbený dvojitý balaton, tedy balaton se dvěma návazci nad sebou. Ten nepoužívám vůbec. Více o důvodech si můžete přečíst v článku o dvou návazcích.

Příspěvek Balaton pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?