Rybářský rozcestník

7krát a stále prvý krát..

12.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

BIg CarpbaitsMáme za sebou úspešnú 48hodinovku. Niekto si povie sú to malé ryby, ale kto nepozná túto vodu nevie o čom to je.Jazero ktoré nieje súkromák ale nepatrí ani pod SRZ. O vodu sa dlhé roky nik nestará a nezarybnuje ju. Je to taká divočina :-) Vo vode 10ha sa nachádza len cca 20kaprov no a nám sa podarilo nalákať hneď dva čo prekonalo moje očakávania tejto výpravičky nakolko mám už za sebou 7 výprav na túto vodu no žiadna s úspechom.. Všetky klasické taktiky na tejto vode zlyhali. Nefungvali hrany, platne, prechody z bahna na tvrdšie dno a ani kŕmne kampane. Tak som sa rozhodol stopovať kapre počas niekolkých dní. Sledovanie vodnej hladiny, sledovanie brehov z člna a to sa ukazalo ako úspešná taktika na tejto vode. 9,7kg divoký šupináč s tlamkou bez rakny od háčika, ktorý neodolal kombimbinácíí UNDERGROUND ATT (Squid&Octopus+smotana+cokolada) s BIg Carpbaitspopup pečen čokolada a to všetko obalené v pase Squid&Octopus. To nebolo všatko dalšie ráno ma prekvapila jazda na UNDERGROUND Alpha Amino s plávačkou Ananas n-butiric na konci krásneho boja bol šupináč o váhe 7kg..
Mám taký pocit že sa mi podarilo vystopovať väčšie kusy kapra takže dalšie výpravy by to mohlo byť este zaujímavejšie. Ale už teraz som strašne štastný a spokojný že som si dokázal vytrvať a dosiahnuť záber a dokonca aj rybu. Je to pre mna nesmierny zážitok a pocit zadosť učinenia že som sa dokázal presadiť aj na takejto vode. A tieto ryby majú pre mňa nesmiernu hodnotu a sú cennými fotografiami v mojom rybárskom archíve.

Za tým Big Carp Baits SLovakia Michal Squid Jaco a Mates Lacko

BIg Carpbaits
BIg Carpbaits
BIg Carpbaits
BIg Carpbaits
BIg Carpbaits

Príspevok 7krát a stále prvý krát.. zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím