Rybářský rozcestník

7krát a stále prvý krát..

12.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

BIg CarpbaitsMáme za sebou úspešnú 48hodinovku. Niekto si povie sú to malé ryby, ale kto nepozná túto vodu nevie o čom to je.Jazero ktoré nieje súkromák ale nepatrí ani pod SRZ. O vodu sa dlhé roky nik nestará a nezarybnuje ju. Je to taká divočina :-) Vo vode 10ha sa nachádza len cca 20kaprov no a nám sa podarilo nalákať hneď dva čo prekonalo moje očakávania tejto výpravičky nakolko mám už za sebou 7 výprav na túto vodu no žiadna s úspechom.. Všetky klasické taktiky na tejto vode zlyhali. Nefungvali hrany, platne, prechody z bahna na tvrdšie dno a ani kŕmne kampane. Tak som sa rozhodol stopovať kapre počas niekolkých dní. Sledovanie vodnej hladiny, sledovanie brehov z člna a to sa ukazalo ako úspešná taktika na tejto vode. 9,7kg divoký šupináč s tlamkou bez rakny od háčika, ktorý neodolal kombimbinácíí UNDERGROUND ATT (Squid&Octopus+smotana+cokolada) s BIg Carpbaitspopup pečen čokolada a to všetko obalené v pase Squid&Octopus. To nebolo všatko dalšie ráno ma prekvapila jazda na UNDERGROUND Alpha Amino s plávačkou Ananas n-butiric na konci krásneho boja bol šupináč o váhe 7kg..
Mám taký pocit že sa mi podarilo vystopovať väčšie kusy kapra takže dalšie výpravy by to mohlo byť este zaujímavejšie. Ale už teraz som strašne štastný a spokojný že som si dokázal vytrvať a dosiahnuť záber a dokonca aj rybu. Je to pre mna nesmierny zážitok a pocit zadosť učinenia že som sa dokázal presadiť aj na takejto vode. A tieto ryby majú pre mňa nesmiernu hodnotu a sú cennými fotografiami v mojom rybárskom archíve.

Za tým Big Carp Baits SLovakia Michal Squid Jaco a Mates Lacko

BIg Carpbaits
BIg Carpbaits
BIg Carpbaits
BIg Carpbaits
BIg Carpbaits

Príspevok 7krát a stále prvý krát.. zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

Chytání amurů na listy salátu, či jinou zeleninu

Amur je ryba někdy tuze vybíravá, jindy nám přijde naopak na nástrahu, kterou jsme vnadili na úplně jinou rybu. Asi nejčastěji se amuři chytají na kukuřici, kousky ovoce, či střídku chleba. Často však zaznamenáme úspěch při cíleném lovu amurů, pokud jim zkusíme nabídnout něco od zeleniny, například tužší listy hlávkového salátu, kedlubny, syrové či spařené zelné listy apod.

Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělesně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychicky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím