Rybářský rozcestník

72 hodín na Hejlove

4.10.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Carp OnlyKaždý rok jazdíme s Tomášom na jesenné výpravy. Či už je to Labe, Sázava, alebo iný revír, na ktorom je s blížiacou sa jeseňou už klídek. Tento rok sme zvolili revír Hejlov. Asi každý vie, kto na tejto vode rybárčil, že je to neľahká voda a nie jeden rybár sa po týždni vracia domov bez záberu, čo sa aj nám už párkrát stalo. Na Hejlov sme dorazili skoro ráno, na nič sme nečakali, ihneď sme postavili bivaky a prichystali prúty. Prvých pár hodín sme skúsili iba nahadzovať. Ryby sa ukazovali blízko pri nás a tak nebol dôvod si ich plašiť zavážaním. Aj keď sa kapry otáčali priamo pred nami, tak prvá záber prišiel až po tridsiatich hodinách. Ďalšie zábery potom chodili priebežne. Kŕmili sme celkom veľa a to 6 kg Red Diabla a 6 kg Garlic Cake a bolo vidieť, že kaprom to vyložene chutilo! Kapry sa nám potom zdržiavali na mieste, až do nášho odchodu. Za tri dni chytanie sme zdolali 10 kaprov a z toho neuveriteľných 7 kusov s váhou cez 16 kg !!! Najväčšie ryby prišli na zaujímavú kombináciu, ktorú by som Vám chcel Všetkým odporučiť aj ako jesenné tip: 20mm Red Diablo obaľte v Power Dipu Spice a pridajte pop-up Flou žltú farbu a zastříkejte sprejom Pineapple Fever.

Nech to jazdí.

 Za Carp Only Jirka a Tomáš.

Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only

Príspevok 72 hodín na Hejlove zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím