Rybářský rozcestník

72 hodín na Hejlove

4.10.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Carp OnlyKaždý rok jazdíme s Tomášom na jesenné výpravy. Či už je to Labe, Sázava, alebo iný revír, na ktorom je s blížiacou sa jeseňou už klídek. Tento rok sme zvolili revír Hejlov. Asi každý vie, kto na tejto vode rybárčil, že je to neľahká voda a nie jeden rybár sa po týždni vracia domov bez záberu, čo sa aj nám už párkrát stalo. Na Hejlov sme dorazili skoro ráno, na nič sme nečakali, ihneď sme postavili bivaky a prichystali prúty. Prvých pár hodín sme skúsili iba nahadzovať. Ryby sa ukazovali blízko pri nás a tak nebol dôvod si ich plašiť zavážaním. Aj keď sa kapry otáčali priamo pred nami, tak prvá záber prišiel až po tridsiatich hodinách. Ďalšie zábery potom chodili priebežne. Kŕmili sme celkom veľa a to 6 kg Red Diabla a 6 kg Garlic Cake a bolo vidieť, že kaprom to vyložene chutilo! Kapry sa nám potom zdržiavali na mieste, až do nášho odchodu. Za tri dni chytanie sme zdolali 10 kaprov a z toho neuveriteľných 7 kusov s váhou cez 16 kg !!! Najväčšie ryby prišli na zaujímavú kombináciu, ktorú by som Vám chcel Všetkým odporučiť aj ako jesenné tip: 20mm Red Diablo obaľte v Power Dipu Spice a pridajte pop-up Flou žltú farbu a zastříkejte sprejom Pineapple Fever.

Nech to jazdí.

 Za Carp Only Jirka a Tomáš.

Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only
Carp Only

Príspevok 72 hodín na Hejlove zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Vlasec nebo pletenka, aneb co vlastně namotat na cívku navijáku?

Dříve, než zajdeme do obchodu a koupíme si nějaký vlasec nebo pletenou šňůru, měli by jsem si dobře rozmyslet, jaké ryby a s jakým vybavením půjdeme chytat a také jakou metodou. Je rozdíl, zda vyrazíme na kapry a nástrahu budeme chtít nastražit dalekým náhozem, či zda budeme nástrahu zavážet lodí v hodně zatravněném prostředí, nebo jestli například budeme chytat drobnější ryby přímo pod nohama. Také na jemnou plavanou jistě zvolíme jiný vlasec, než na položenou, nebo když půjdeme lovit dravce. Uvědomte si, že vlasec nebo pletenka je jediná věc, která dělí rybáře od montáže a potažmo chycené ryby. Drahý prut a naviják jen usnadní a zpříjemní rybáři život a samotný lov, ale stejně pak rybu od rybáře po záběru nakonec spojuje jen ten dobrý, nebo špatný vlasec!

Držák s hlásičem záběru přidělaný přímo na prutu

Už jsem u vody viděl desítky různých vychytaných držáků na sumcový prut s různě přidělanými držáky na signalizátor záběru, ale tenhle způsob mě opravdu dostal.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím