Rybářský rozcestník

10 dní, dve jazerá

20.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Posledný týždeň v apríli a prvý týždeň v máji som strávil krásnych 10dní v zahraničí s parťákom Kajou. Výpravu som naplánoval na dva väčšie revíry stým, že na každom revíri strávime 5 nocí.

Imothep Carpbaits

Jazero č.1

Prekročili sme hraničný priechod a čakalo nás prekvapenie v podobe 3cm snehu a mrazu. Začalo to, čo každý pozná, všetko postaviť, pripraviť, nakŕmiť atď. Počasie sa nad jazerom extrémne menilo, chvíľku bola zima, potom zase pršalo, v noci sa teploty pohybovali okolo 3C. Ryby na tieto zmeny počasia reagovali a prvé 3 dni sme boli bez kontaktu s kaprom. Posledné dva dni sa ale počasie umúdrilo a kapry sa začali ukazovať okolo našich kŕmnych miest a to bolo dobré znamenie. Podarili sa mi tri krásne kapre donútiť ochutnať moje boilies. Hneď prvý kapor bol výstavný lysec 17,20kg, ďalšie dve ryby boli taktiež nádherné, a to šupík 13,30kg a lysec 10kg. Chytal som na boilies nefertiti a sarkofág s 10mm popkou a všetko som to ešte obaľoval do cesta v rovnakej príchuti.

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

Jazero č. 2
Po zbalení na prvom jazere sa presúvame 250km do hôr. Po príchode k jazeru sme zistili, že sme jediný dvaja blázni čo budú loviť ryby. Počasie v horách bolo nepríjemné, neskutočný vietor, ktorý neustal ani na chvíľku. Napriek tomu sme s Kájom našli miesta a začali sa udomácňovať. Len čo som postavil broli, vzal mi ho vietor. Oprava konštrukcie a pokračujeme ďalej. Prvých 30hodín som bol bez kontaktu s kaprom. Po zlepšení počasia som mal krásnu pomalú jazdu a na konci bol krásny lysec 19.10kg.
Imothep Carpbaits
Po troch hodinkách od prvej jazdy prišiel z rovnakého miesta na rovnaký boilies ďalší krásny lysec. Ručička váhy zastavila na 21,50kg. Zachutil mu boilies faraon obalený v cestíčku rovnakej príchute. Do konca našej druhej časti výpravy sa mi podarilo ešte dostať na podložku krásne ryby 16,40kg 15,10kg 14,00kg 13.30kg 12,00kg… K lovu som použival bolies faraon, kleopatra a testovacie novinku. Boilies som vždy obaľoval do obalovačky…
Chcel by som sa poďakovať parťákovi Karlovi za krásnu výpravu a kuchárovi Daliborovi za skvelo fungujúce boilies.
team RBI Martin Batour Baťka

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

 

Príspevok 10 dní, dve jazerá zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím