Rybářský rozcestník

10 dní, dve jazerá

20.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Posledný týždeň v apríli a prvý týždeň v máji som strávil krásnych 10dní v zahraničí s parťákom Kajou. Výpravu som naplánoval na dva väčšie revíry stým, že na každom revíri strávime 5 nocí.

Imothep Carpbaits

Jazero č.1

Prekročili sme hraničný priechod a čakalo nás prekvapenie v podobe 3cm snehu a mrazu. Začalo to, čo každý pozná, všetko postaviť, pripraviť, nakŕmiť atď. Počasie sa nad jazerom extrémne menilo, chvíľku bola zima, potom zase pršalo, v noci sa teploty pohybovali okolo 3C. Ryby na tieto zmeny počasia reagovali a prvé 3 dni sme boli bez kontaktu s kaprom. Posledné dva dni sa ale počasie umúdrilo a kapry sa začali ukazovať okolo našich kŕmnych miest a to bolo dobré znamenie. Podarili sa mi tri krásne kapre donútiť ochutnať moje boilies. Hneď prvý kapor bol výstavný lysec 17,20kg, ďalšie dve ryby boli taktiež nádherné, a to šupík 13,30kg a lysec 10kg. Chytal som na boilies nefertiti a sarkofág s 10mm popkou a všetko som to ešte obaľoval do cesta v rovnakej príchuti.

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

Jazero č. 2
Po zbalení na prvom jazere sa presúvame 250km do hôr. Po príchode k jazeru sme zistili, že sme jediný dvaja blázni čo budú loviť ryby. Počasie v horách bolo nepríjemné, neskutočný vietor, ktorý neustal ani na chvíľku. Napriek tomu sme s Kájom našli miesta a začali sa udomácňovať. Len čo som postavil broli, vzal mi ho vietor. Oprava konštrukcie a pokračujeme ďalej. Prvých 30hodín som bol bez kontaktu s kaprom. Po zlepšení počasia som mal krásnu pomalú jazdu a na konci bol krásny lysec 19.10kg.
Imothep Carpbaits
Po troch hodinkách od prvej jazdy prišiel z rovnakého miesta na rovnaký boilies ďalší krásny lysec. Ručička váhy zastavila na 21,50kg. Zachutil mu boilies faraon obalený v cestíčku rovnakej príchute. Do konca našej druhej časti výpravy sa mi podarilo ešte dostať na podložku krásne ryby 16,40kg 15,10kg 14,00kg 13.30kg 12,00kg… K lovu som použival bolies faraon, kleopatra a testovacie novinku. Boilies som vždy obaľoval do obalovačky…
Chcel by som sa poďakovať parťákovi Karlovi za krásnu výpravu a kuchárovi Daliborovi za skvelo fungujúce boilies.
team RBI Martin Batour Baťka

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

 

Príspevok 10 dní, dve jazerá zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím