Rybářský rozcestník

10 dní, dve jazerá

20.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Posledný týždeň v apríli a prvý týždeň v máji som strávil krásnych 10dní v zahraničí s parťákom Kajou. Výpravu som naplánoval na dva väčšie revíry stým, že na každom revíri strávime 5 nocí.

Imothep Carpbaits

Jazero č.1

Prekročili sme hraničný priechod a čakalo nás prekvapenie v podobe 3cm snehu a mrazu. Začalo to, čo každý pozná, všetko postaviť, pripraviť, nakŕmiť atď. Počasie sa nad jazerom extrémne menilo, chvíľku bola zima, potom zase pršalo, v noci sa teploty pohybovali okolo 3C. Ryby na tieto zmeny počasia reagovali a prvé 3 dni sme boli bez kontaktu s kaprom. Posledné dva dni sa ale počasie umúdrilo a kapry sa začali ukazovať okolo našich kŕmnych miest a to bolo dobré znamenie. Podarili sa mi tri krásne kapre donútiť ochutnať moje boilies. Hneď prvý kapor bol výstavný lysec 17,20kg, ďalšie dve ryby boli taktiež nádherné, a to šupík 13,30kg a lysec 10kg. Chytal som na boilies nefertiti a sarkofág s 10mm popkou a všetko som to ešte obaľoval do cesta v rovnakej príchuti.

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

Jazero č. 2
Po zbalení na prvom jazere sa presúvame 250km do hôr. Po príchode k jazeru sme zistili, že sme jediný dvaja blázni čo budú loviť ryby. Počasie v horách bolo nepríjemné, neskutočný vietor, ktorý neustal ani na chvíľku. Napriek tomu sme s Kájom našli miesta a začali sa udomácňovať. Len čo som postavil broli, vzal mi ho vietor. Oprava konštrukcie a pokračujeme ďalej. Prvých 30hodín som bol bez kontaktu s kaprom. Po zlepšení počasia som mal krásnu pomalú jazdu a na konci bol krásny lysec 19.10kg.
Imothep Carpbaits
Po troch hodinkách od prvej jazdy prišiel z rovnakého miesta na rovnaký boilies ďalší krásny lysec. Ručička váhy zastavila na 21,50kg. Zachutil mu boilies faraon obalený v cestíčku rovnakej príchute. Do konca našej druhej časti výpravy sa mi podarilo ešte dostať na podložku krásne ryby 16,40kg 15,10kg 14,00kg 13.30kg 12,00kg… K lovu som použival bolies faraon, kleopatra a testovacie novinku. Boilies som vždy obaľoval do obalovačky…
Chcel by som sa poďakovať parťákovi Karlovi za krásnu výpravu a kuchárovi Daliborovi za skvelo fungujúce boilies.
team RBI Martin Batour Baťka

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

 

Príspevok 10 dní, dve jazerá zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Okouni jsou nejen hájení, od letošního roku mají i míru!

Kdo byl zvyklý v lednu či únoru počíhat si na okouny, má již druhým rokem smůlu. Okoun se dostal do kategorii ryb, které jsou část roku hájené, tedy nesmí se cíleně chytat a pokud přeci jen skončí na háčku, musí být šetrně puštěné zpět do vody. Ovšem pozor! Letos se ochrana okounů ještě zpřísnila a nově má okoun spodní míru.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím