Rybářský rozcestník

10 dní, dve jazerá

20.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Posledný týždeň v apríli a prvý týždeň v máji som strávil krásnych 10dní v zahraničí s parťákom Kajou. Výpravu som naplánoval na dva väčšie revíry stým, že na každom revíri strávime 5 nocí.

Imothep Carpbaits

Jazero č.1

Prekročili sme hraničný priechod a čakalo nás prekvapenie v podobe 3cm snehu a mrazu. Začalo to, čo každý pozná, všetko postaviť, pripraviť, nakŕmiť atď. Počasie sa nad jazerom extrémne menilo, chvíľku bola zima, potom zase pršalo, v noci sa teploty pohybovali okolo 3C. Ryby na tieto zmeny počasia reagovali a prvé 3 dni sme boli bez kontaktu s kaprom. Posledné dva dni sa ale počasie umúdrilo a kapry sa začali ukazovať okolo našich kŕmnych miest a to bolo dobré znamenie. Podarili sa mi tri krásne kapre donútiť ochutnať moje boilies. Hneď prvý kapor bol výstavný lysec 17,20kg, ďalšie dve ryby boli taktiež nádherné, a to šupík 13,30kg a lysec 10kg. Chytal som na boilies nefertiti a sarkofág s 10mm popkou a všetko som to ešte obaľoval do cesta v rovnakej príchuti.

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

Jazero č. 2
Po zbalení na prvom jazere sa presúvame 250km do hôr. Po príchode k jazeru sme zistili, že sme jediný dvaja blázni čo budú loviť ryby. Počasie v horách bolo nepríjemné, neskutočný vietor, ktorý neustal ani na chvíľku. Napriek tomu sme s Kájom našli miesta a začali sa udomácňovať. Len čo som postavil broli, vzal mi ho vietor. Oprava konštrukcie a pokračujeme ďalej. Prvých 30hodín som bol bez kontaktu s kaprom. Po zlepšení počasia som mal krásnu pomalú jazdu a na konci bol krásny lysec 19.10kg.
Imothep Carpbaits
Po troch hodinkách od prvej jazdy prišiel z rovnakého miesta na rovnaký boilies ďalší krásny lysec. Ručička váhy zastavila na 21,50kg. Zachutil mu boilies faraon obalený v cestíčku rovnakej príchute. Do konca našej druhej časti výpravy sa mi podarilo ešte dostať na podložku krásne ryby 16,40kg 15,10kg 14,00kg 13.30kg 12,00kg… K lovu som použival bolies faraon, kleopatra a testovacie novinku. Boilies som vždy obaľoval do obalovačky…
Chcel by som sa poďakovať parťákovi Karlovi za krásnu výpravu a kuchárovi Daliborovi za skvelo fungujúce boilies.
team RBI Martin Batour Baťka

Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits
Imothep Carpbaits

 

Príspevok 10 dní, dve jazerá zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím