Druhý ročník závodu v přívlači „Smilovická vláčka 2019“ se koná 30. 3. 2019 na rybníku Smilovice. Přihlášky zasílejte do 28. 3. 2019 na e-mail: [email protected], případné dotazy směřujte na tel: 608 700 586. Počet závodníků je omezen na max. 30 dětí a 30 dospělých.
Carp Cup Těšany 2018, 66 hodinový závod dvoučlenných nebo tříčlenných týmů, Kde: Vodní nádrž Těšany http://rybarstvi.pmo.cz/ s rozlohou 16 ha, Kdy: 20. – 23. září 2018, Počet týmů: maximálně 25, Hlavní pořadatel: Zdeněk Maťa, tel.: +420 724 506 006 ….
Jednoduchá vychytávka, jak si zajistit, aby se nám nástražní rybka nezamotala do šňůry montáže.
Znáte ten pocit, když se vzbudíte do chladného a tichého rána, nalejete si kávu z termosky a nahodíte pruty. V podzimních ranních hodinách ještě nad hladinou leží mlha a slyšet je jen šplouchání kachen. Zkrátka idylka. A v té vší pohodě a klidu se najednou napne vlasec, ohne prut a signalizátor záběru se spustí. Vtom okamžiku nastává ten nejkrásnější a nejnapínavější moment na rybách vůbec. Pokud máte štěstí, zabere vám výlov pár minut a pokud zároveň ubere i pár sil, máte jistotu, že výsledek bude stát za to. Tenhle adrenalin zná nejeden rybář. A stoprocentně něco takového zažili i rybáři, jejichž kapitální úlovky vám dnes představíme. Rybářská sociální síť Fishsurfing nám poskytla 10 top fotografií rybářů a jejich úlovků z celé Evropy. Jaké jsou nejoblíbenější fotky mezi uživateli v jednotlivých zemích?
Během 18 století začínají některé rybníky mizet, majitelé je začali přeměňovat na louky, pastviny a pole. Příčinou byla především produkce sena, potom brambor a dalších plodin. Ve velkém se začínal chovat skot, seno bylo rovněž potřeba pro koně. Nezanedbatelná byla i produkce hnoje, která chovaná zvířata produkovala, používal se na hnojení polí. V roce 1791 na Českokrumlovsku vyšlo nařízení, že na každém panství se má vypustit několik rybníků a přeměnit v louky a pole…
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2023 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.