Rybářský rozcestník

Propozice na Jarní a dětské závody 15. a 16. 4. 2023

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 15. a 16. dubna 2023 na nádrži Záhorská. Jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst.

Revír: Nádrž Záhorská, číslo revíru 411120 1 ha vodní plochy
Pořadatel: Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Těžce tělesně
postižení rybáři Kladruby (ČRS MO Kladruby)
Datum akce: 15. dubna 2023 (sobota)
Startovné: 250,- Kč splatné při prezentaci před závodem (členi ČRS MO
Kladruby 200,- Kč)
Přihlášení do závodu: Emailovou reservací na níže uvedený kontakt a
v den a na místě konání. Kapacita 40 lovných míst. Přednost
mají vždy handicapovaní rybáři a lidé s emailovou reservací.
GPS: 49⁰43’45.136″N, 14⁰57’25.972″E.

Těšíme se na Vaši hojnou účast!

Propozice jarní závody handicapovaných rybářů 15. 4. 2023…

PROPOZICE DĚTSKÉ RYBÁŘSKÉ ZÁVODY…

Nejčtenější články

Jak zpracovat sumce

Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

Obal na plynovou láhev o objemu 10 kg

Kdo pravidelně jezdí k vodě a používá plynové bomby ví, že především v podzimních a zimních měsících, když přituhne, je venku pod 10 °C, ale i méně, plyn zlobí, nemá takový výkon, jako v letních měsících, když je okolní teplota mnohem a mnohem vyšší. Pak se hodí bombu uchovávat v teple. Ale jak to zařídit?