Rybářský rozcestník

Pozvánka na závod MO Příbram

ČRS, z. s., MO Příbram pořádá rybářský závod „O pohár předsedy MO Příbram“, který se kona 29. 4. 2023 Vysokopeckém rybníce (Pecovák)….

Datum 29. 4. 2023
Časový harmonogram:

  • 6:00 prezentace
  • 7:00 – 10:30 první kolo
  • 10:30 – 11:30 přestávka
  • 11:30 – 15:00 druhé kolo

Startovné: 400 Kč.

Kapacita závodu je omezena na 50 závodníků. Nutná přihláška na tel. čísle 722 288 648 nebo email: [email protected].
POZOR: rezervace je plně platná až po zaplacení startovného na účet č.234251507/0300 do poznámky uvést jméno závodníka, nebo v kanceláři MO Příbram.

Boduje pouze kapr, amur, lín – 1 cm = 1 bod.
Lov povolen na jeden prut s max. dvěma návazci.
Krmení povoleno 10 min. před zahájením každého poločasu.
Losuje se pouze jedno místo, a to se nemění.

více zde: https://semax.crs-sus.cz/soubory/propozice-zavodu-20230321-090802.pdf

Nejčtenější články

Jak zpracovat sumce

Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

Rozdrcená kukuřice pomocí drtičky na boilies

Pomocí drtičky na boilies lze rozdrtit jak vařenou, tak nakládanou kukuřici. Spolu se slupkami jde o úžasnou surovinu do zakrmovacích směsí. Kalí vodu a vytváří výraznou chuťovou stopu na lovném místě. Podrcené části kukuřice stačí zamíchat do vnadící směsi, ta zásadně sníží vlhkost kukuřičné kaše a tak touto směsí jde chytat jak například s feederovými krmítky, tak směsí můžeme plnit punčochy či sáčky z PVA materiálu.