Rybářský rozcestník

Plzeňský Plaváček 2018

Odbor mládeže Západočeského územního svazu a místní organizace Plzeň1 Vás zvou na 23. ročník závodu v plavané -Plzeňský Plaváček o pohár primátora města Plzně.

Závod se koná se v neděli 15. dubna 2018 v úseku Borské přehrady (Radbuza 1B) podél silnice na Valchu. Sraz je v proluce u silnice za chatovou zástavbou napravo ve směru z města.

Propozice závodu:

Loví se dle 2×2,5 hodiny na plavanou (vážení), dorostencům se nepočítá ouklej. Maximální množství návnady je 7 litrů v mokrém stavu, povolen je půllitr červů, patentky jsou zakázány.

Nezapomeňte vlastní vezírky.

Pomoc dospělého je povolena u dětí do 10 let pouze při rozmotání zamotané udice a přípravě lovného místa. Jiná pomoc je nepřípustná. Trenér nesmí sedět s dítětem.

Program:   kategorie kadetů (do 14 let včetně) / juniorů (do 18 let včetně)

sraz, prezentace do  8.00/ 12.00
losování od 8.00 / 12.00
příprava do 8.55/12.55
hrubé krmení 8.55/12.55
začátek závodu 9.00/13.00
konec závodu 11.30/15.30
Následuje přesun do Škodalandu, vyhlášení výsledků, předání cen a medailí.

Pořadatel si vymiňuje provést případné změny v časovém rozvrhu. Počet míst je omezen, závodníci, kteří se zúčastní závodu, nahlásí účast do 10.4. e-mailem na adresu [email protected]

telefonicky na J. Podskalský č. 774378911
Za bezpečnost účastníků zodpovídají rodiče a jejich doprovod.

Závod je pod záštitou primátora města Plzně Martina Zrzaveckého.

Vice zde: Plzeňský Plaváček 2018

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Kam s úhořem na háčku? Kbelík je ideální!

Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?