Rybářský rozcestník

Pilsen Trout Game

Český rybářský svaz, z. s.,  Západočeský územní svaz, odbor lovu ryb udicí pořádá ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2023 Pilsen Trout Game….

fishing-887522_1920

Místo závodu:

Revír Mže 1 v Plzni – úsek od Kalikovského mlýna do Radčic – jedná se o MP revír s přirozeným výskytem lososovitých ryb a s minimálním počtem ostatních druhů ryb. Šířka toku 15 m – 25 m s hloubkou 0,5 – 1,5 m

Organizace:

Ředitel závodu:          Daniel Kop

Garant:                       Jiří Podskalský

Hlavní rozhodčí:         Michal Běhounek

Bodovací komise:       Určíme z řad závodníků

Popis závodu:

Bodují se pouze lososovité ryby (pstruh duhový, pstruh obecný, siven a lipan), 1 ryba = 1 bod. Použít se smí pouze umělá nástraha bez peří, nebo podobného materiálu. Nástraha může být opatřena nejvíce dvěma jednoháčky, nebo dvojháčky, trojháčky bez protihrotu. Startovní pole bude rozděleno na dvě skupiny A a B. Když chytá A, B dělá rozhodčí a obráceně. Závod bude rozdělen do několika kol. Tři kola proběhnou v sobotu a dvě v neděli, to znamená, že každý závodník bude během víkendu 5x chytat a 5x dělat rozhodčího. Losování skupin a pořadí startu do jednotlivých kol proběhne v pátek 29. 9. Losuje se na každý den zvlášť.  Závodník si vylosuje startovní pořadí do prvního kola závodu a pro další kola se mu pořadí startů dopočte koeficientem, aby byla co největší spravedlnost a všichni měli co největší šance na dobré umístění. Startovat se bude z depa umístěného uprostřed závodního úseku. Závodníci startují s odstupem cca 20 vteřin po sobě. Je zakázáno předbíhání, závodník vždy musí počkat, až si místo vybere závodník, který startoval před ním. Závodník si zvolí jeden z vytyčených úseků, kde začne v daném kole chytat. Jakmile je vyhlášen start, je možné změnit lovný úsek za jiný. Vytyčených lovných míst bude minimálně 40, takže bude vždy minimálně 20 míst volných. Během závodu nesmí závodník používat žádné komunikační prostředky (telefon, vysílačka apod). Při závodu je zakázáno brození.

Celkové umístění závodníků určuje součet umístění z každého kola. Pokud bude mít někdo stejný počet umístění, rozhoduje celkový počet ryb. Pokud by nastala i v tomto shoda, budou rozhodovat počty ryb v jednotlivých kolech od kola posledního k prvnímu kolu.

Více info zde: https://www.crsplzen.cz/inpage/pilsen-trout-game-762/

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.