Mělničtí zastupitelé přijali minulý týden novou vyhlášku o veřejném pořádku, která zakazuje všem táboření, stanování a nocování ve veřejné zeleni na celém území města mimo místního kempu. Zákaz iniciovala místní rybářská organizace, která se potýká s nepořádkem, jenž nechávají u Labe právě bivakující rybáři.
Nepřehlédněte náš e-mailový občasník, tedy krátké zprávičky o dění na našem webu. Občas vám do e-mailu zašleme novinky, co jsme pro vás připravili ... a co pro to udělat? Jen se stačí přihlásit k jejich odběru! :)
O řece Pád a sumcích toho čeští rybáři již slyšeli mnoho. A není divu, když v této nejdelší italské řece plavou tak velcí sumci, jako tento na fotografii. Rekordní úlovek se povedl třem Němcům …
Sudice – Přes 3 300 mrtvých ryb a 240 obojživelníků napočítal začátkem března ve svých dvou rybnících u Sudic na Blanensku Karel Havelka. Škodu vyčíslil na sto šedesát tisíc korun. Hasiči z vody odebrali vzorky a nyní už znají výsledky rozborů. Podle nich ryby uhynuly vlivem nízkého obsahu rozpuštěného kyslíku ve vodě a stresu vyvolaného působením chemických látek …
PowerRay, jak se tento podvodní dron firmy PowerVision jmenuje, umí nejen najít ryby, ale i dopravit návnadu na místo, či na umělou nástrahu ryby chytat. Dron je vybavem WiFi systémem a 4K kamerou, takže rybář může veškeré dění pod vodou pozorovat na tabletu nebo chytrém mobilu. Více si přečtěte na stránkách Engadget.com.
Tyrolské dřívko se používá především při vláčení, kdy má za úkol nadzvedávat nástrahu ode dna, díky čemuž se méně vázne. Dřívko při pohybu rozviřuje dno, což často také vyprovokuje dravce k útoku. Metodou vláčení s tyrolským dřívkem cíleně lovíme štiky, candáty, sumce, jelce tlouště a okouny. Podle velikosti nástražní rybky, hloubky lovného místa a síly toku pak volíme velikost tyrolského dřívka a také samotnou montáž.
Ano, je to tak, i pomocí psích granulí lze zakrmovat lovné místo. Jen před samotným lovem je lepší si vyzkoušet, jak rychle se ve vodě rozpouštějí. Každé jsou jiné a tak je dobré vědět, jak dlouho trvá, než se rozpadnou ve vodě na prach. Psí granule přidáváme do krmení nejlépe rozmočené. Měli by tvořit maximálně 1/3 z celkového objemu zakrmovací směsi.
Kam vyrazit na ryby? Toť otázka! Český rybář, pokud chce zůstat v tuzemsku, má vlastně jen dvě možnosti. Buď si zvolí vodu svazovou, tedy, pokud má platnou rybářskou povolenku, a vyrazí na revíry, které obhospodařuje ČRS. Druhou možností je zajet si zachytat na nějaký soukromý revír. Ovšem každá s možností má své klady i zápory.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 702 818 602
rybarskyrozcestnik@seznam.cz
Copyright 2019 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.