Pozvánka a propozice na jarní dětské rybářské závody na nádrži Záhorská 23.6. 2018 Závodník nemusí být členem ČRS (jde nám o to – přivést děti k rybaření) !!!
P R O G R A M
Presentace, losování lovných míst + zkouška znalostí 7:30 – 8:30
Příprava na lovných místech 8:30 – 8:55
Krmení 8:55 – 9:00
Start závodu v lovu na udici 9:00
Ukončení lovu na udici, opuštění lovných míst 12:00
Přestávka – občerstvení 12:00 -12:30
Start soutěže v rybolovné technice + dětské soutěže 12:30
Ukončení soutěží 14:30
Vyhodnocení úlovků + sečtení dosažených bodů 14:30 – 14:45
Ahoj holky a kluci všech věkových kategorií! Jsem vodník Katlováček a mám pro vás tip na krásný výlet za mnou, do samého srdce Kutnohorska, kam můžete vzít mámu, tátu, bráchu, ségru,… no prostě celou rodinu! V sobotu 2. června se totiž u nás na Katlově, na mém rodném jezeře, koná úžasný dětský den plný dobrodružství a zábavy. Potkají se zde všichni moji pohádkoví kamarádi, kteří vás budou areálem provázet. Doporučit mohu třeba malování na obličej, to mám sám moc rád! Společně se pak necháme vyblejsknout ve fotokoutku, ať máme pěknou památku.
Povinnost s sebou kompletní RETRO výbavu a retro oblečení do roku 1980. Způsob lovu je na lovci -položená či plavačka. Nástraha: např žížalky, brambor, kolínka, kukuřice a červy. Chytá se pouze na jeden prut. Výjimkou jsou podložky pod ryby!
ČRS, z. s., MO Bělá pod Bezdězem zve všechny na Dětský den se Slonem, který se koná 2. 6. 2018 na rybníku Slon. Součástí jsou i dětské rybářské závody a spousta zábavy pro děti po nich.
Více na plakátu….
Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.
Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.
Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.