Rybářský rozcestník

Jak se orientovat na našem webu

Rybářský rozcestník.cz je moderní web pro všechny milovníky rybaření. Obsah je logicky řazen do jednotlivých kategorií, které se ovšem často prolínají, proto u nás máme funkce, které umožňují vyhledávání na našem webu také pomocí témat a ne jen tedy podle zařazení, nebo doby vložení, ale i podle samotného obsahu jednotlivých článků. Kromě klasického vyhledávání slov a vět lze náš web listovat, téměř jako knížku, nebo se jedním kliknutím ocitnout na sociálních sítích, na stránkách, které jsou s naším webem propojeny.

Ano, jsme moderní web, který je optimalizovaný nejen pro bežné PC, ale také pro tablety a chytré mobily! Nepotřebujeme proto aplikaci na prohlížení našeho webu, protože díky nastavení se náš web korektně zobrazje ve většině moderních přístrojů. Přesto je dobré vědět, co kde u nás na Rybářském rozcestníku.cz najdete a jaké pomocníky jsme pro Vás připravili, aby procházení našeho webu bylo co nejvíce intuitivní a vy našli vše co hledáte.

Lišta hlavního menu

Lišta hlavního menu

Na hlavní straně webu nahoře najdete lištu se základními kategoriemi.

Nejnovější články, možnost listováním v této nabídce šipkami na boku!

Nejnovější články, možnost listováním v této nabídce šipkami na boku!

Velká okna, co se pravidelně mění, ukazují poslední články, které jsme u nás zveřejnili. Šipkami v pravo i v levo se dá lisotvat v těchto článcích. Vpravo nahoře je umístěné okno vyhledávání, kde stačí napsat hledané téma, slovo, či výraz a po kliknutí na klávesu vyhledání se vám objeví všechny články, co obsahují hledaný výraz.

Okno vyhledávání, stačí napsat výraz a dát

Okno vyhledávání, stačí napsat výraz a dát „enter“ nebo kliknout na klávesu vyhledat.

Nad oknem vyhledávání se dá zaregistrovat. Registrovaní čtenáři se pak se u nás na webu mohou mohou přihlásit. To se hodí například v momentě kdy budete chtít u nás podat inzerát, nebo si u nás zasoutěžit a vyhrát nějakou hodnotnou cenu! Vedle těchto oken je okno, v kterém je možnost nastavení jazyku, v kterém si chcete náš web pročítat!

Okno přihlášení a registrace.

Okno přihlášení a registrace.

Okno nastavení jazyku!

Okno nastavení jazyku!

Články ve střední části hlavní strany webu jsou články z RSS kanálu. Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa. Ovšem dále se zde objevují starší články z našeho webu, které byly sepsány našimi redaktory a dopisovateli, také nově přidané informace z našich atlasů a encyklopedií, tedy například nové rybářské uzly, montáže, ale i vodní rostliny a živočichové.

Starší články našeho webu + články z RSS kanálu.

Starší články našeho webu + články z RSS kanálu.

Okna zájmových kategorií, ukazuje tento obrázek:

Okna linkující do různých částí našeho webu.

Okna linkující do různých částí našeho webu.

Samozřejmě po kliknutí na jedno z oken se dostanete do dalších podkategorií dané oblasti. Zde jsou některé z nich podrobněji popsané:

Rozcestník – generátor RSS kanálů

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa…

Slovník rybářských pojmů

Má své vlastní okno pro vyhledávání, dále se v něm dá listovat jako v knize, nebo pomocí abecedy!

Rybářský kalendář

Rybářský kalendář nejen pro sklerotické rybáře … termíny hájení ryb, doba povolení lovu, rybářské svátky a další významné dny cechu rybářského! Níže se hned po prvním načtení stránky zobrazují aktuální termíny, ovšem stačí kliknout na talčítko „rok“ nebo na „měsíc“, který vás zajímá a kalendář se aktuálně překlopí na termíny platné pro ten či onen měsíc …

Interaktivní rybářská mapa nabídek

Mapa nabídek soukromých revírů, rybářských obchodů a také možnosti, kde si například dobře zachytat na dovolené. Pokud v mapě váš obchod, chata nebo revír chybí, stačí nám poslat informace včetně GPS, rádi do mapy přidáme další vlaječku právě s vaší nabídkou!

Dětská zábava

Na tuto kategorii jsem obvzláště hrdí, protože sami víme, jak je těžké někdy děti u vody zabavit. Proto jsem našli pár her, které by je mohli na chvíli zabavit.

Škola začínajícího rybáře, úplné základy, krok za krokem

Jak se stát rybářem? A co dál, když mám konečně rybářský lístek, jak začít, na jaký prut chytat? … a vše ostatní najdete právě zde, vy, začínající rybáři. Tato rubrika však pomůže i rodičům, co se jejich dítko právě rozhodlo, že chce chytat ryby. Ano tato rubrika myslí i na ty, co s rybařením teprve začínají. Často se zapomíná na jiných rybářských webech právě na rybářský potěr, nebo ty, co s rybařinou začínají poněkud později, i když jsou již dospěláci!

Nebudu zde vypisovat vše, co u nás můžete najít, spíše jde o to si zde ukázat, jak se u nás na webu v tom množství informací neztratit! 🙂

Listování v článcích, šipky jsou však i v jednotlivých kategoriích!

Listování v článcích, šipky jsou však i v jednotlivých kategoriích!

Tak například ve všech článcích i kategoriích článků, atlasů, encyklopedií … je možné listovat webem jako v knížce. Také vždy dole pod kategoriemi a články je okno počtu stran, které v dané kategorii ukazuje nejen kolik stráněk odkazů na webu je, ale také se díky nim dá skákat ze strany na stránku a přitom přeskakovat i několik stran. Je to vhodné pro rychlé listování obsahem webu dané kategorie.

Listování v článcích a kategoriích po stránkách, lze přeskakovat!

Listování v článcích a kategoriích po stránkách, lze přeskakovat!

Dostat se zpět například z článku do kategorie můžete i kliknutím na strukturovaný link, který se zobrazuje nad každou stránkou.

Intreraktivní linky se zobrazují nad každou stránkou, dá se přes ně například dostat zpět na do kategorie apod.

Intreraktivní linky se zobrazují nad každou stránkou, dá se přes ně například dostat zpět na do kategorie apod.

Další možností je vybrat si link z kategorií, které se zobrazují vpravo v článcích. Tento interaktivní sloupek nabídky se zobrazuje i v kategoriích a některých dalších částěch webu.

Linkován í na kategorie přímo v článcích ...

Linkován í na kategorie přímo v článcích …

Vlevo, na každé stránce, se nechází důležité okna pro možnost tisku jednotlivých článků, zasílání linků kamarádům, možnost vstupu na sociální stítě apod.

Možnost tisku, poslání článku na e-mail ...

Možnost tisku, poslání článku na e-mail …

Všechny stránky na sociálních sítích, kde je web rybarskyrozcestnik.cz registrovaný, jsou také přehledně řazeny v patičce webu. Je tam i kanál YOU TUBE, kde máme velké množství našich videí jak naučných, tak i těch z běžného života kolem vody.

Loga - vstupy do sociálních sítí na stránky webu

Loga – vstupy do sociálních sítí na stránky webu

Málem bych zapoměl na E-mailový občasník! Stačí se zaregistrovat, a jednou za čas vám pošleme e-mail, kde upozorníme na novinky z našeho webu.

Okno pro registraci na odběr občasníku.

Okno pro registraci na odběr občasníku.

Na našem webu lze také vyhledávat různá témata, tématické bloky, které obsahují vždy sadu článků a videí k dané problematice.

Vyhledávání na webu pomocí tématických okruhů.

Vyhledávání na webu pomocí tématických okruhů.

Slovo závěrem

Snažili jsme se pro vás udělat moderní, přívětivý web, kde se nejen dobře hledá, ale který také seriózně informuje o tom nejzajímavějším, co se dějě jak u nás, tak ve světě kolem rybařiny. Přitom se snažíme vás zbytečně nezahlcovat reklamou, ale z druhé strany musíte pochopit, že bannery na našem webu nám pomáhají ekonomicky provozovat tento zájmový web!

Snažíme se nebýt ničí konkurence, ale naopak partner všem, co chtějí přispět svou troškou informací do toho tak rychle se rozvíjejícího rybářského světa. Naše linky jsou a budou směřovat všude tam, kde se něco děje a doufáme že informace, které tímto získáte, použijete třeba právě na chycení té své vysněné trofejní ryby. Ovšem náš úkol je vás nejen vzdělat, ale také pobavit a potěšit. Tak doufejme, že se nám to daří a že právě u nás najdete místo, kde bez zbytečného hledání najdete to, co potřebujete vědět o rybách a rybaření vůbec!

Nejčtenější články

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….