Rybářský rozcestník

Halový turnaj v rybolovné technice

MO Kdyně pořádá dne 26. února 2023 od 9 hodin halový turnaj v rybolovné technice. Místem závodu je Sportovní hala MZŠ Kdyně…

MO Kdyně pořádá dne 26. února 2023 od 9 hodin halový turnaj v rybolovné technice. Místem závodu je Sportovní hala MZŠ Kdyně.

Registrace závodníků bude probíhat od 8:15.

Ředitel závodu: Nejdl Vladimír

Hlavní rozhodčí: Váchal Václav

Bodovací komise: Iha Jaroslav

Jury bude zvolen před zahájením závodu.

Propozice závodu

Soutěží se dle mezinárodního řádu CIPS,

2 x skish, 2 x arenberg

Kategorie: mladší žáci 2011 a mladší

mladší žákyně 2011 a mladší

starší žáci 2008 – 20010

starší žákyně 2008 – 20010

junioři 2005 – 2007

juniorky 2005 – 2007

kadeti + kadetky 2000 – 2004

Každý závodník bude odměněn cenou.

Přihlášky se jmény závodníků a rokem narození zasílejte do 19.2.2023 na adresu: [email protected]

Více zde: https://www.crsplzen.cz/inpage/halovy-turnaj-v-rybolovne-technice/

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.

Ryba v české kuchyni – 3. díl

Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.