Rybářský rozcestník

Očka na tuhém materiálu vytvořená pomocí krimpovacích spojek

Spojky zmáčknuté pomocí krimpovacích kleští slouží k rychlému vytvoření očka na tuhých, méně ohebných materiálech, jako je silný monofilní vlasec, fluorocarbon nebo také ocelové lanko. Ovšem i při výrobě návazců z feederové gumy lze s úspěchem použít krimpy a krimpovací kleště.

I když vlastně nejde o klasický rybářský uzel, určitě do této kategorie tato možnost, jak vytvořit oko na tuhém, silném a nepoddajném materiálu, patří.

  1. Při použití monofilního vlasce či fluorocarbonu můžeme navíc pomocí tepla vytvořit na konci rozšíření materiálu, což je další pojistka proti případnému uvolnění oka.
  2. Před zmáčknutím krimpovacími kleštěmi si nastavíme potřebnou velikost oka.
  3. Kleštěmi zmáčkneme krimpovací spojku, tím vytvoříme pevné očko na konci tuhého, málo poddajného materiálu.

Spojky jsou vyrobené tak, že mají dvojitou dutinku, jednou stranou prostrčíme materiál, u kterého potřebujeme udělat očko a do druhé dutinky pak vrátíme konec monofilního vlasce, fluorocarbonu či lanka, nastavíme potřebnou velikost očka a pak spojku zamáčkneme pomocí krimpovacích kleští.

TIP: Při lovu opravdu velkých ryb použijeme raději dvě spojky za sebou, tak zajistíme, že se nám v žádném případě očko nepovolí.

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.