Rybářský rozcestník

Očka na tuhém materiálu vytvořená pomocí krimpovacích spojek

Spojky zmáčknuté pomocí krimpovacích kleští slouží k rychlému vytvoření očka na tuhých, méně ohebných materiálech, jako je silný monofilní vlasec, fluorocarbon nebo také ocelové lanko. Ovšem i při výrobě návazců z feederové gumy lze s úspěchem použít krimpy a krimpovací kleště.

I když vlastně nejde o klasický rybářský uzel, určitě do této kategorie tato možnost, jak vytvořit oko na tuhém, silném a nepoddajném materiálu, patří.

  1. Při použití monofilního vlasce či fluorocarbonu můžeme navíc pomocí tepla vytvořit na konci rozšíření materiálu, což je další pojistka proti případnému uvolnění oka.
  2. Před zmáčknutím krimpovacími kleštěmi si nastavíme potřebnou velikost oka.
  3. Kleštěmi zmáčkneme krimpovací spojku, tím vytvoříme pevné očko na konci tuhého, málo poddajného materiálu.

Spojky jsou vyrobené tak, že mají dvojitou dutinku, jednou stranou prostrčíme materiál, u kterého potřebujeme udělat očko a do druhé dutinky pak vrátíme konec monofilního vlasce, fluorocarbonu či lanka, nastavíme potřebnou velikost očka a pak spojku zamáčkneme pomocí krimpovacích kleští.

TIP: Při lovu opravdu velkých ryb použijeme raději dvě spojky za sebou, tak zajistíme, že se nám v žádném případě očko nepovolí.

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Rybářská křížovka – sladkovodní i mořské ryby

Máme pro vás novinku z naší redakce, rybářskou křížovku. Vyzkoušejte si, jestli se vám podaří vyluštit všechny názvy ryb, co jsem do křížovky vložili. Jde o zkrácené názvy jak sladkovodních tak mořských ryb. Tak hurá, pusťte se do luštění.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím