Rybářský rozcestník

Očka na tuhém materiálu vytvořená pomocí krimpovacích spojek

Spojky zmáčknuté pomocí krimpovacích kleští slouží k rychlému vytvoření očka na tuhých, méně ohebných materiálech, jako je silný monofilní vlasec, fluorocarbon nebo také ocelové lanko. Ovšem i při výrobě návazců z feederové gumy lze s úspěchem použít krimpy a krimpovací kleště.

I když vlastně nejde o klasický rybářský uzel, určitě do této kategorie tato možnost, jak vytvořit oko na tuhém, silném a nepoddajném materiálu, patří.

  1. Při použití monofilního vlasce či fluorocarbonu můžeme navíc pomocí tepla vytvořit na konci rozšíření materiálu, což je další pojistka proti případnému uvolnění oka.
  2. Před zmáčknutím krimpovacími kleštěmi si nastavíme potřebnou velikost oka.
  3. Kleštěmi zmáčkneme krimpovací spojku, tím vytvoříme pevné očko na konci tuhého, málo poddajného materiálu.

Spojky jsou vyrobené tak, že mají dvojitou dutinku, jednou stranou prostrčíme materiál, u kterého potřebujeme udělat očko a do druhé dutinky pak vrátíme konec monofilního vlasce, fluorocarbonu či lanka, nastavíme potřebnou velikost očka a pak spojku zamáčkneme pomocí krimpovacích kleští.

TIP: Při lovu opravdu velkých ryb použijeme raději dvě spojky za sebou, tak zajistíme, že se nám v žádném případě očko nepovolí.

Nejčtenější články

Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby

Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

Trn (osten) se silikonovou zarážkou – šikovná pomůcka pro nastražení pop up boilie pod háček

Velmi praktická pomůcka pro rybáře v situaci, kdy chtějí pod háček napíchnout nějakou PopUp nástrahu a nemají po ruce vhodný návazec s háčkem a přívěsem pod ním.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím