Rybářský rozcestník

Lodní smyčka

Tento uzel je skvělý na přivázání loďky k nějakému kůlu, či kmenu na břehu. Je jednoduchý a pokud se ho naučíte, rychle nejen loďku u břehu zajistíte, ale také ji dokážete snadno, bez zbytečného rozplétání složitých uzlů, z kůlu sundat. Přitom drží jako hrom a loď nepustí ani při velkém vlnobití či větru.

Překřížíme ruce a uchopíme poslední část provazu, kterým chceme zajistit loďku …

lodni-smycka2

… překřížené ruce vrátíme do přirozené polohy, vzniknou nám dvě oka …

lodni-smycka3

… která dle obrázku dáme k sobě …

lodni-smycka4

… obě oka navlékneme na kůl a zatáhneme …

lodni-smycka5

… výsledný uzel drží a nepustí, přitom se snadno a rychle rozvazuje!

Text: Jiří Langer, autor obrázků: Filip Woody Langer

Nejčtenější články

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….