Rybářský rozcestník

Lodní smyčka

Tento uzel je skvělý na přivázání loďky k nějakému kůlu, či kmenu na břehu. Je jednoduchý a pokud se ho naučíte, rychle nejen loďku u břehu zajistíte, ale také ji dokážete snadno, bez zbytečného rozplétání složitých uzlů, z kůlu sundat. Přitom drží jako hrom a loď nepustí ani při velkém vlnobití či větru.

Překřížíme ruce a uchopíme poslední část provazu, kterým chceme zajistit loďku …

lodni-smycka2

… překřížené ruce vrátíme do přirozené polohy, vzniknou nám dvě oka …

lodni-smycka3

… která dle obrázku dáme k sobě …

lodni-smycka4

… obě oka navlékneme na kůl a zatáhneme …

lodni-smycka5

… výsledný uzel drží a nepustí, přitom se snadno a rychle rozvazuje!

Text: Jiří Langer, autor obrázků: Filip Woody Langer

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Jak správně namotat vlasec či pletenku na naviják

I když jde o článek pro začínající rybáře, ze zkušenosti vím, že i mnoho rybářů, co chytají již mnoho let, neumí správně namotat vlasec či pletenku na cívku navijáku. Existuje totiž pár důležitých kroků, jak správně na to a neměl by se ani jeden z nich podcenit či dokonce vynechat.

Kouzla s tygřím ořechem, aneb jak docílit, aby tygří ořech kapři našli

Tygří ořech patří stále více k těm nejoblíbenějším návnadám zkušených kaprařů. Ti nejzkušenější pak na něj také chytají. Tygří ořechy se dají prezentovat rybám jen tak, položené na dně, nebo je lze mírně přizvednou či dokonce nechat plavat jako Pop UP nástrahu, aby je kapři či amuři určitě nepřehlédli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím