Rybářský rozcestník

Lodní smyčka

Tento uzel je skvělý na přivázání loďky k nějakému kůlu, či kmenu na břehu. Je jednoduchý a pokud se ho naučíte, rychle nejen loďku u břehu zajistíte, ale také ji dokážete snadno, bez zbytečného rozplétání složitých uzlů, z kůlu sundat. Přitom drží jako hrom a loď nepustí ani při velkém vlnobití či větru.

Překřížíme ruce a uchopíme poslední část provazu, kterým chceme zajistit loďku …

lodni-smycka2

… překřížené ruce vrátíme do přirozené polohy, vzniknou nám dvě oka …

lodni-smycka3

… která dle obrázku dáme k sobě …

lodni-smycka4

… obě oka navlékneme na kůl a zatáhneme …

lodni-smycka5

… výsledný uzel drží a nepustí, přitom se snadno a rychle rozvazuje!

Text: Jiří Langer, autor obrázků: Filip Woody Langer

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….