Sestřih akčních rybářských videí z You Tube ukazujících několik napadení štiky štikou. Zubatky druh neřeší, hlavně, že je co lovit 🙂
Krásný pohled z blízka na jelce a další ryby v akváriu – rybářský veletrh Brno 2016
Návazce navazujeme se slabším průměrem, pokud uvázneme, utrhneme jen návazec a ne celou sestavu. Gumu navazujeme proto, aby vykryla výpady větších ryb, pokud chytáme na velmi jemné návazce.
Při chytání na těžko s feederovým prutem používáme dvě základní varianty montáží, které se pak navazují v několika obměnách. Kromě fixovaných krmítek se používají feederové montáže s krmítkem průběžným, které je umístěno na kmenovém vlasci. Pokud chytáme menší ryby a návazec používáme jemnější, pak je vhodné ho nastavit gumou, která zajistí vykrýt agresivní výpady při chycení větší ryby. Budete pak méně často trhat.
Opravdu velká štika chycená přívlačí na velkou gumu s jigovou hlavičkou. Boj, vytažení z vody, velká radost, nakonec vrácena vodě!
I když se v zákonech nedočtete, jak plavidla označit, přesto musí být veškeré čluny, kajaky, pramice, dokonce i belly boaty viditelně označeny. Říká to vyhláška č. 67/2015 Sb. Vyhláška o pravidlech plavebního provozu (pravidla plavebního provozu) platná od 15 dubna 2015. A světe div se, většina rybářů toto neví a tak vlastně nevědomky porušuje zákon. Přitom tuto povinnost kontroluje PČR nebo SPS a často dává, i za tento drobný prohřešek, pokuty.
Výrobce chytrého rybářského vybavení – hlásiče záběru Vampire Bite Alarm a chytrého měřicího zařízení Vampire Magic Ball Pro společnost Vampire (FisheeTech Kft.) vstupuje na český a slovenský trh a hledá country manažera, který by vedl značku Vampire na sociálních sítích…
Člověk se stále učí, je to tak. Zrovna nedávno jsem se seznámil s jedním zkušeným rybářem u vody a ten mě ukázal jeho česnekem vytuněnou nakládanou kukuřici. Že česnek často působí na ryby jako magnet, to je mezi rybáři známá věc a tak není divu, že mě nakládaná kukuřice ochucená nastrouhanými, nebo prolisovanými stroužky česneku zaujala. A ne jen mě! V době, kdy se rybám v horkých tropických dnech nechtělo na háček je právě česneková kukuřice dokázala přemluvit.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2026 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.