Rybářský rozcestník

Zakrmovací lopatka z pet láhve

Dnes tak proklínané a zatracované pet láhve mohou mít i své pozitivní využití. Například sklerotickému rybáři mohou pomoci při zakrmování, pokud si doma zapomene originální vnadící lopatku.

zakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovacízakrmovací

Občas doma něco zapomeneme. Dá se to řešit různě, půjčit si zapomenutou věc od kamaráda, nebo si ji prostě vyrobit na místě, přímo u vody. A tak tu máme opět jednu vychytávku k vodě. Lopatku vhodnou na vnadící směsi či boilies nebo pelety.

Co potřebujeme k výrobě zakrmovací lopatky?

  • jednu prázdnou pet láhev (petku)
  • lepící pásku nebo izolačku
  • vhodný delší pružný klacek

Nejprve si najdem pružný klacek, ovšem nesmí být suchý, pak by nám asi dlouho nevydržel. Případně ho upravíme tak, aby se dal protáhnout hrdlem petky. Pet láhev nůžkami, nebo nožem, rozpůlíme tak, aby nám vznikl co nejvhodnější tvar na lopatku…

… Klacek protáhneme hrdlem petky, na jeho konci uděláme zarážku pomocí izolačky nebo nějaké lepící pásky…

… klacek zasuneme do hrdla tak, aby byl hodně na těsno a izolačka či pásky bránila vysunutí hrdla z klacku…

… zajistíme lopatku z petky opět pomocí pásky či izolačky několikanásobným omotáním hrdla láhve a části klacku …

… můžeme začít zakrmovat…

Už v několika článcích jsem psal, že zkušený rybář sebou k vodě bere několik drobností, které mu mohou zachránit krk. Sekundové lepidlo, lepící pásku či izolačku, pilku a sekerku… Kdo tráví delší čas u vody, sám ví, jak často se nějkaké ty drobnosti pak hodí!

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?