Rybářský rozcestník

Volba zrnitosti krmení při lovu s method feeder krmítky

Při chytání s method feeder krmítkem je volba zrnitosti krmení velmi důležitá. Kdy chytat se směsí extra jemnou, středně zrnitou, či směsí hrubou? Existuje jednoduchá poučka.

methodmethodkrmitko-peletky-krabicka-zvlhcenimethod-feeder-podzim-2018-krmitkomethod-feedr-krmitko-hacek-s-ockem-cerviky1

Zrnitost krmných směsí při chytání s feeder krmítky volíme podle četnosti záběrů.

  • záběry do 10 minut – volíme jemné práškové krmení

  • záběry do 30 minut – vhodná střední zrnitost krmení

  • více jak 30 minut – nasazujeme hrubozrnné krmení nebo i drobné mikro peletky

Jemné práškové krmení volíme tehdy, pokud záběry přicházejí do 10 minut. Také pokud lovíme na mělčinách. Pokud ale čekáme déle na záběr, pak volíme větší zrnitost krmení. To nasazujeme také tehdy, pokud chytáme na větších hloubkách především pak drobnější ryby. Hrubozrnné krmení či drobné mikro peletky pak volíme tehdy, pokud lovíme větší ryby a nebo chytáme opravdu v hluboké vodě.

A proč? Čím je krmení jemnější, tím rychleji se ve vodě rozpustí. V proudné vodě pak síla proudu také hraje velkou roli, jemné krmení se rychleji vymyje z krmítka. A tak obecně platí, že čím větší proud a hloubka, tím dáváme krmení s většími zrny.

TIP: Proti rychlému rozpuštění krmení lze bojovat i tím, že krmení více upěchujeme (stlačíme).

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?