Rybářský rozcestník

Umělý výtěr ryb – Kapr obecný

Kdo by neznal kapra. Většinou ho pozná i malé dítě. Ale víte, že ho profesionální rybáři vytírají, aby ho bylo dostatek jak na zarybnění revírů, tak také i na vánoce? Právě o výtěru kapra se dozvíte v tomto videu, které bylo natočeno díky Střední rybářské a vodohospodářské škole Jakuba Krčína z Třeboně, která nám dala souhlas tento krátký film zveřejnit i v našem kanálu na You Tube, za což moc děkujeme!

Vše o rybářské škole Jakuba Krčína najdete zde:  www.ssrv.cz

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?