V prvním díle nové série nás čeká chytání přímo uprostřed Českého Krumlova na feeder. Nachytali jsme celou řadu krásných ryb a cíleně jsme lovili tlouště na jednu velmi netradiční nástrahu. Zajímá vás jaká? Pojďte se s námi podívat na celý díl 🙂
Podvodní kamerou Waterwolf HD zachycené laškování štiky s nástrahou, poctivý záběr a její boj ukončený vytažením štiky na břeh. Vážila 20,3 kg a měřila 122 cm!
Poměrně jednoduchý uzel sloužící ke spojení různých průměrů vlasců, nebo vlasce a šňůry. Také se hodí na spojení kmenové šňůry s lankem při chytání dravců.
Nepřehlédněte náš e-mailový občasník, tedy krátké zprávičky o dění na našem webu. Občas vám do e-mailu zašleme novinky, co jsme pro vás připravili ... a co pro to udělat? Jen se stačí přihlásit k jejich odběru! :)
Ano, je to tu, mám platné rybářské doklady, něco jsem se o rybách naučil a tak konečně mohu k vodě si pěkně zachytat. Ale kam vyrazit? A co si kromě základní rybařiny ještě vzít s sebou? Také znalost místa, kde chci chytat, mě může zajistit úspěšný lov, proto neváhejte a poraďte se se zkušenými rybáři, ti vám rádi poradí, kam vyrazit.
Už se vám někdy stalo, že jste chtěli dotáhnout brzdu navijáku a ono to nešlo? Je to velký průšvih, protože pak nejde ani navinout nahozenou nástrahu ke břehu. Člověk si nějak poradí, ale naviják je s prokluzující brzdou prostě nefunkční. Většinou jde o stržení závitu ve středu krytu brzdy. Co s tím, vyhodit naviják? Ne! Jedno relativně prosté a levné řešení existuje. Lze obrátit mosazný střed.
Při chytání ryb s feederovým prutem a method feeder krmítkem máme několik možností, jak nabídnout nástrahu s háčkem rybám. Buď ji můžeme úplně schovat v krmení, nebo naopak nástrahu nechat viditelnou. Ale je více možností.