Ve výbavě každého kapraře nesmí chybět olověná šňůra. Montáž olověných šňůr si vyžaduje trochu praxe a cviku. Na tomto videu najdete návod, jak upevnit rychloobratlík (obratlík) na olověnou šňůru.
U kaprařiny potřebujeme na olověnku připevnit olůvko a to uděláme nejlépe pomoci zavěsného klipu. Zde je návod, jak nasadit zavěsný klip na olověnku na které je už namontovaný obratlík. Jak se montuje obratlík na olověnku jsme mohli vidět v předchozim dílu ve videoškole rybářských uzlů u nás na rybarskyrozcestnik.cz.
Uzel slouží k upevnění olověné šňůry ke kmenovému vlasci. Olověnou šňůru lze přichytit ke kmenovému vlasci různými uzlovými způsoby. Můj oblíbený uzel na upevnění olověnky k udici (ke kmenovému vlasci) je právě tento uzel s brčkem.
Tento smyčkový uzel používáme na upevněné umělých nástrah, háčků s očkem, obratlíků … Ovšem můžeme s ním i spojit vlasec s návazcem či nástavcem. Nejvíce ho využijeme při vláčení a to i hlubinném.
Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.
Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?
Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?