Rybářský rozcestník

Montáž s gumou a vypadávajícím kamenem pro vyvážení

Celá sestava funguje tak, že kapr při záběru stáhne zátěž (kámen) z gumičky a zdoláváni pak proběhne bez zátěže. Tento způsob je velice efektivní, šetrný k rybám a hlavně ekologický, protože ve vodě zůstává namísto neekologického olova, přírodní kámen. U návazce je třeba ponechat délku cca 40 cm a více. Také je důležité dbát na správné spouštění celé montáže do vody, aby se nám sestava nezamotala. Volíme pevnější gumičky, může to být třeba eliktrikářská páska, duše od kola a jiné, jde jenom o to aby vydržela zátěž kamene.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Jak správně namotat vlasec či pletenku na naviják

I když jde o článek pro začínající rybáře, ze zkušenosti vím, že i mnoho rybářů, co chytají již mnoho let, neumí správně namotat vlasec či pletenku na cívku navijáku. Existuje totiž pár důležitých kroků, jak správně na to a neměl by se ani jeden z nich podcenit či dokonce vynechat.

Nové method feeder formičky

Na rybářském trhu se objevily nové method feeder formičky na plnění method feeder krmítek. V čem jsou nové? Tyto formičky ve tvaru „skořápky“ se jednoduše používají, jejich naplnění je rychlé a vyprázdnění ještě rychlejší především díky otevírání v podélné ose formičky.