Rybářský rozcestník

Jednoduchá průběžná montáž s krmítkem

Tato jednoduchá průběžná montáž je využívána zejména při lovu v chladnějším počasí. Skládá se z těchto částí (za sebou): Krmítko – slouží pro nanesení krmiva, gumový korálek – jeho účel spočívá v ochraně uzlů na obratlíků, při nárazu krmítka na sestavu ať už při zdolávání nebo při záběre a zaseknutí. Návazec – Obratlík č.8, šňůra jemná – 25 lbs, Háček – č.10. Jak navázat háček a obratlík nájdete v předchozích dílech zde na You Tube nebo na našem webu Rybářský rozcestník.cz. Ve videu použité uzly jsou Grinner – na obratlík z obou stran a pro háček – Uzel s brčkem pro háček s očkem.

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.