Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 4 díl – feeder, výtěr candáta, Chrudimka, RS, candát s mátovým přelivem

Čtvrtý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Jednou z nejoblíbenějších moderních technik současnosti je tzv. feeder, který pochází z Anglie. Pavel Tomi sice odjel do Španělska, ale Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se dnes vydají na velkou přehradu, aby představili tuto metodu vhodnou na lov ryb všech velikostí. Na pomoc si přizvou odborníka Miroslava Horáčka alias Ospreye, aby divákům ukázal, jak se na feeder chytá. Vysvětlí nám základy lovu, jak vybrat správnou špičku, jak postavit prut a jakou použít montáž. David představí novinku tzv. Method feeder, s níž se nám podaří ulovit pěkné ryby…

…Rudovi stále telefonuje jeden rybář a zve ho na Chrudimku, a tak si za ním Ruda zajede. Čeká ho tam překvapení, ale krajina kolem Chrudimky za tu cestu opravdu stojí. Po návratu k feederu pohodu přeruší příchod rybářské stráže. David si ale zapomněl rybářské doklady v autě. Kdoví jak to dopadne! Samozřejmě dobře a společně ještě navštívíme feederového závodníka a trochu ho vyzpovídáme. Pak už musí David pospíchat na Moravu, kde se uměle odchovává candát. A Ruda zase spěchá za Mírou Mužíkem, který předvede velmi jednoduchý a vynikající recept na přípravu candáta s mátovým přelivem. Moc všem chutnal!

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Atraktory ve spreji – šikovná pomůcka zkušeného rybáře

Atraktory jsou určeny výhradně pro zatraktivnění nástrah a návnad jak pro lov kaprovitých ryb, tak i pro lov dravců. Prodávají se v různých variantách, ale velmi oblíbené, hlavně u zkušených rybářů, jsou ve formě sprejů.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Metlička na míchání zakrmovacích směsí

Metlička na promíchání zakrmovacích směsí v kombinaci s bateriovou vrtačkou nám usnadní důkladné spojení všech vnadících složek. Jde o skvělého pomocníka. Právě správné promíchání zakrmovací směsi nám může pomoci k pěkným úlovkům.